Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelderland mag bijtende wolf Hoge Veluwe afschieten van rechter

Gelderland mag bijtende wolf Hoge Veluwe afschieten van rechter

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag van de rechter de wolf afschieten die vorige maand een hardloopster beet in Nationaal Park De Hoge Veluwe. De Faunabescherming, Animal Rights en Fauna4Life hadden een zaak aangespannen om dat te verhinderen, maar de rechtbank in Arnhem wees hun verzoek af.

De provincie gaf de Gelderse faunabeheereenheid vorige week een vergunning om deze zogenoemde probleemwolf te doden. Het beest zou niet alleen een hardloopster hebben gebeten, maar daarna ook andere mensen hebben benaderd. Dat bleek volgens de provincie uit DNA-onderzoek, getuigenverklaringen en beeldmateriaal. Volgens Gelderland moet de wolf worden afgeschoten, omdat het dier "afwijkend gedrag" vertoont en een gevaar vormt voor mensen. Alternatieve maatregelen, zoals De Hoge Veluwe afsluiten voor publiek of het dier verjagen, zouden volgens de provincie onuitvoerbaar en niet effectief zijn.

Drie dierenorganisaties tekenden bezwaar aan en verzochten de rechter om een voorlopige maatregel. Bij de behandeling van de zaak, vorige week vrijdag in Arnhem, werd onvoldoende duidelijk welke wolf uit de roedel op De Hoge Veluwe bij de incidenten betrokken was. Volgens deskundigen van de provincie betreft het een zelfstandig levende wolf; de advocaat van De Faunabescherming zei dat het mogelijk om een vaderwolf met jonge welpen gaat. De rechter vroeg de provincie om extra informatie. Ze wilde nog geen uitspraak doen, op voorwaarde dat Gelderland de vergunning - die afgelopen weekend al inging - nog niet zou gebruiken. De provincie stemde daar na enig aandringen mee in en leverde deze week meer informatie aan.

Problemen

Volgens de rechter heeft Gelderland inmiddels "voldoende aannemelijk gemaakt" welke wolf op De Hoge Veluwe voor problemen zorgt. Het is volgens de rechter "noodzakelijk" om dit dier af te schieten "vanwege de openbare veiligheid". Ze denkt dat de bezwaren van de dierenorganisaties "geen redelijke kans van slagen" hebben in de bezwaarprocedure. Dit specifieke dier mag daarom worden afgeschoten.

Gelderland probeert al langer wolven aan te pakken die overlast veroorzaken. De provincie verleende eerder een vergunning om wolven met een paintballgeweer af te schrikken, maar stuitte steeds op bezwaren van de rechter vanwege onvoldoende onderbouwing.

Meer uit Binnenland

Man gewond bij steekpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.

19 minuten geleden
Schrijfster Marjan Berk (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.

8 uur geleden
Vier doden en twee gewonden door verkeersongeval in Heibloem

HEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.

9 uur geleden
Vliegtuig met USAR-team geland op vliegbasis Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.

9 uur geleden
Directeur Humanitaire Hulp BuZa: diep respect voor USAR-team

EINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.

9 uur geleden
Ook maandag nog geen treinen van Rotterdam naar het zuiden

ROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."

11 uur geleden
Meeste aangehouden relschoppers Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.

13 uur geleden