Gelderland haalt omgekeerde vlaggen weg wegens najaarsweer
ARNHEM (ANP) - Gelderland gaat alle omgekeerde protestvlaggen van boerendemonstranten langs de provinciale wegen weghalen. Nu er najaarsweer nadert komt de veiligheid in het geding, aldus de provincie. Een wegwaaiende vlag zou het zicht van een fietser of een automobilist kunnen wegnemen.
In Gelderland hangen heel erg veel protestvlaggen, omdat in delen van de provincie veel actievoerende boeren wonen. Tot nu toe ging de provincie daar coulant mee om. Gelderland rekent erop dat de medewerkers die de vlaggen gaan verwijderen ongestoord hun werk kunnen doen, zegt de provincie.
De eerste vlaggen worden verwijderd in de regio tussen Arnhem en Ede en in het Rijk van Nijmegen. Daar hebben rond 17 september veel herdenkingen plaats van de operatie Market Garden, het bevrijdingsoffensief van de geallieerden in september 1944. Gelderland wil geen omgekeerde vlaggen in dat gebied uit respect voor de veteranen, hun nabestaanden, militairen en slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
2 uur geleden