Gelderland haalt omgekeerde vlaggen weg wegens najaarsweer
ARNHEM (ANP) - Gelderland gaat alle omgekeerde protestvlaggen van boerendemonstranten langs de provinciale wegen weghalen. Nu er najaarsweer nadert komt de veiligheid in het geding, aldus de provincie. Een wegwaaiende vlag zou het zicht van een fietser of een automobilist kunnen wegnemen.
In Gelderland hangen heel erg veel protestvlaggen, omdat in delen van de provincie veel actievoerende boeren wonen. Tot nu toe ging de provincie daar coulant mee om. Gelderland rekent erop dat de medewerkers die de vlaggen gaan verwijderen ongestoord hun werk kunnen doen, zegt de provincie.
De eerste vlaggen worden verwijderd in de regio tussen Arnhem en Ede en in het Rijk van Nijmegen. Daar hebben rond 17 september veel herdenkingen plaats van de operatie Market Garden, het bevrijdingsoffensief van de geallieerden in september 1944. Gelderland wil geen omgekeerde vlaggen in dat gebied uit respect voor de veteranen, hun nabestaanden, militairen en slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
57 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
13 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
14 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
21 uur geleden