Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geldautomaten krijgen systeem dat geld waardeloos maakt bij kraak

Geldautomaten krijgen systeem dat geld waardeloos maakt bij kraak

WEESP (ANP) - Geldautomaten worden uitgerust met een techniek die het geld waardeloos maakt als er een plofkraak wordt gepleegd. Het nieuwe systeem is voldoende getest en kan nu uitgerold worden, zegt Erik Kwakkel van geldautomatenbeheerder Geldmaat in De Telegraaf.

"Deze nieuwe techniek moest eerst goed getest worden. Nu alle testen zijn doorstaan, kunnen we het uitrollen", aldus Kwakkel, die hoge verwachtingen heeft van de nieuwe maatregel tegen plofkraken. Volgens hem is het waardeloos maken van geld de ultieme vorm van bescherming tegen een kraak. "Als een crimineel niets buitmaakt bij een plofkraak, dan stopt het wel een keer."

"Wij hebben de minister van Justitie beloofd om aan het einde van het eerste kwartaal van volgend jaar alle geldautomaten met een bovenwoning uit te rusten met dit geldontwaardingssysteem. Dat ligt goed op koers", laat Kwakkel aan de krant weten. Geldmaat is het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO.

Meer uit Binnenland

Tientallen omwonenden Vondelkerk zonder stroom om blussen brand

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.

4 minuten geleden
Tientallen bewoners uit woningen gehaald om brand Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.

2 uur geleden
Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

4 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.

4 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

5 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

6 uur geleden