'Geld voor vrouwelijk toptalent blijft liggen'
AMSTERDAM (ANP) - Universiteiten laten subsidies liggen die bedoeld zijn om veelbelovende vrouwelijke wetenschappers te ondersteunen. Uit een enquête van de Volkskrant onder tweehonderd vrouwelijke wetenschappers blijkt dat de instellingen in de afgelopen zes jaar zeker 2 miljoen euro onbenut hebben gelaten.
Het gaat onder meer om de Aspasiapremie van onderzoeksfinancier NWO, waarop vrouwen automatisch aanspraak kunnen maken als ze een Vidi- of Vici-beurs voor toptalenten hebben binnengehaald. De enige voorwaarde die NWO stelt is dat de vrouw in kwestie wordt benoemd tot universitair hoofddocent of hoogleraar. En dat gebeurt vaak niet omdat dat niet zou passen in het personeelsbeleid of omdat een benoeming extra salariskosten met zich mee zou brengen, komt naar voren uit de enquête. Deze Aspasiapremie bedraagt 50.000 tot 200.000 euro.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
5 uur geleden