Geld speelt volgens premier geen rol bij bestrijding virus
DEN HAAG (ANP) - Geld speelt geen rol bij de bestrijding van het nieuwe coronavirus, zegt minister-president Mark Rutte. Op de zorgbegroting is volgens de premier 1 miljard euro uitgetrokken voor opschaling van de testcapaciteit, maar als er meer nodig is, kan dat ook. "Als het gaat om de medische kant van corona, gaat geld geen rol spelen", aldus Rutte. "Echt nooit."
De premier reageert daarmee op kritische vragen van onder anderen GroenLinks-leider Jesse Klaver en PvdA-voorman Lodewijk Asscher tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. Zij betwijfelen of het kabinet wel genoeg prioriteit geeft aan de opschaling van de testcapaciteit.
De steun aan bedrijven om de coronacrisis het hoofd te bieden, houdt volgens Rutte wel een keer op. "Wat betreft de economische kant zijn er ergens grenzen, omdat op een gegeven moment minister Hoekstra gaat zeggen: onze staatsschuld. Maar tot nu toe zijn die grenzen gelukkig niet bereikt."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
2 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
2 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
9 uur geleden