Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld Emmen en Drenthe voor fabriek die polyesterafval recyclet

Geld Emmen en Drenthe voor fabriek die polyesterafval recyclet

EMMEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeente Emmen willen beide een bijdrage van 941.500 euro geven aan het bedrijf CuRe Technology, dat vervuild en gekleurd polyesterafval behandelt en geschikt maakt voor hergebruik. CuRe Technology recyclet het afval nu in een kleinschalige proeffabriek, maar wil opschalen naar een "demonstratiefabriek" waar internationale delegaties welkom zijn om zich te laten informeren over hergebruik.

Op dit moment wordt wereldwijd slechts 9 procent van het polyesterafval gerecycled. De afgelopen jaren heeft het bedrijf veel werk verzet om dit percentage te verhogen en ook polyester te kunnen verwerken dat nu nog niet gerecycled wordt. Daarvoor is onderzoek gedaan met partners en studenten. Zo is in Emmen een techniek ontwikkeld waarmee meer soorten grondstoffen kunnen worden gerecycled.

De nieuwe fabriek moet op het GETEC Park in Emmen komen. Op het park zitten al veel bedrijven die actief zijn op het gebied van circulaire economie en het vergroenen van de chemie.

Definitief maken plannen

De gemeente en de provincie Drenthe noemen de vestiging van de demonstratiefabriek op het GETEC Park "belangrijk voor de doorontwikkeling van de activiteiten rondom circulaire plastics en een belangrijke stap voor de groene chemie in Zuidoost-Drenthe".

De Provinciale Staten van Drenthe en de gemeenteraad van Emmen moeten nog instemmen met het verstrekken van de subsidies.

Meer uit Politiek

Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

2 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

3 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

19 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

19 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

1 dag geleden