Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld binnen voor beeld van afgemaakte walrus Freya

Geld binnen voor beeld van afgemaakte walrus Freya

OSLO (ANP) - Ruim 1280 Noorse dierenliefhebbers hebben samen meer dan 200.000 kronen (20.000 euro) ingezameld om een standbeeld van de onlangs afgemaakte walrus Freya te laten maken. Voor initiatiefnemer Erik Holm was het doden van de walrus een teken dat Noorwegen, en vooral de hoofdstad Oslo, geen leefruimte kan bieden aan wilde dieren. Het standbeeld moet voor eens en altijd duidelijk maken "dat we de natuur niet altijd kunnen of mogen doden en verwijderen wanneer deze in de weg staat", schrijft hij.

Freya zwom vorig jaar nog voor de Nederlandse kust en gebruikte een Nederlandse onderzeeër van de Walrusklasse om uit te rusten. In Oslo werd het dier van ruim 600 kilo een zomerattractie, en permanent belaagd door nieuwsgierige mensen die daardoor volgens de autoriteiten gevaar liepen. Het roofdier klom in een fjord bij Oslo op bootjes.

Freya zelf zou de belangstelling als stressvol ervaren. Alle opties zijn zorgvuldig onderzocht, maar omdat het welzijn van het dier niet kon worden gegarandeerd, werd het afgemaakt.

Het streefbedrag voor het beeld kwam in een paar dagen binnen. Mocht het standbeeldproject niet doorgaan, dan wordt het geld overgemaakt naar het Wereld Natuur Fonds in Noorwegen.

Meer uit Buitenland

CNN: Iran herpakt zich volgens diensten VS sneller dan verwacht

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.

26 minuten geleden
Persbureau: Pakistaanse bemiddelaar weer onderweg naar Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.

1 uur geleden
Polen ontbiedt Israëlische vertegenwoordiger om Gaza-flotilla

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.

1 uur geleden
Rusland stuurt tijdens oefening nucleaire munitie naar Belarus

MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.

2 uur geleden
Filipijnse regering geeft opdracht voor arrestatie ICC-verdachte

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.

3 uur geleden
Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

7 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

9 uur geleden