Geld bepaalt niet de toekomst van Verstappen in Formule 1
MIAMI (ANP) - Max Verstappen zal niet kiezen voor het geld als het gaat om zijn toekomst in de Formule 1. "Het is voor mij belangrijk om de snelste auto te hebben. Geld zal niet bepalen voor welk team ik rij", zei de drievoudig wereldkampioen tegen verzamelde media in aanloop naar de Grote Prijs van Miami.
In de Amerikaanse stad kreeg de coureur van Red Bull opnieuw vragen over een mogelijke overgang naar Mercedes, dat door het vertrek van Lewis Hamilton naar Ferrari aan het einde van het jaar een stoeltje vrij heeft. De Duitse renstal zou 150 miljoen euro hebben geboden. "Die geruchten kloppen niet en zelfs al zou dat wel het geval zijn, geld zal voor mij niet het verschil maken. Ik ben dik tevreden met wat ik nu al verdien", aldus Verstappen op onder meer Formula1.com.
Verstappen heeft een contract bij Red Bull dat loopt tot en met 2028. Maar er zijn clausules opgenomen die hem in staat stellen naar een ander team te verhuizen. "Voor mij tellen prestaties. Ik weet van mezelf dat als ik voor de vijfde of zesde plaats moet rijden, ik dan heel chagrijnig word. Het gaat mij om de snelste auto en een goed team en dat heb ik nu bij Red Bull. Ik geloof in dat project. Maar uiteindelijk is het wel zo in de sport en in het leven dat je niet weet wat er in de toekomst kan gebeuren", aldus de Nederlander, die ook dit jaar vooralsnog domineert met vier zeges in vijf grands prix.
De Grote Prijs van Miami is de zesde race van het jaar. De coureurs rijden vrijdag eerst een vrije training en daarna een kwalificatie voor de sprintrace op het circuit dat is aangelegd rond het Hard Rock Stadium.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden