Gelauwerde Broadway-ster Chita Rivera (91) overleden
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse actrice, zangeres en danseres Chita Rivera is overleden. Rivera was beroemd om haar lange carrière op Broadway, waar ze schitterde in onder meer de originele versie van West Side Story. Rivera overleed op 91-jarige leeftijd in New York. Dat heeft haar dochter Lisa Mordente volgens onder meer The New York Times bekendgemaakt.
Rivera brak in 1957 door als Anita in West Side Story. Daarna speelde ze tot op hoge leeftijd in talloze theaterproducties, waaronder Chicago, Bring Back Birdie en Kiss of the Spider Woman. Riviera werd gedurende haar lange loopbaan tienmaal genomineerd voor een Tony Award, die ze uiteindelijk twee keer won. Ook speelde ze rollen in films en tv-series.
In 2009 werd Rivera door de Amerikaanse president Barack Obama onderscheiden met de Presidential Medal of Freedom, de hoogste onderscheiding die een Amerikaans staatsburger kan krijgen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden