Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gekwetste Valencia hoopt er tegen Oranje weer bij te zijn

Gekwetste Valencia hoopt er tegen Oranje weer bij te zijn

AL KHOR (ANP) - Enner Valencia is niet ongeschonden uit de openingswedstrijd van het WK tussen Ecuador en Qatar (2-0) gekomen. De aanvaller heeft last van een knie en enkel. Valencia liet zich in de 77e minuut van het duel in het Al Bayt-stadion van Al Khor vervangen. "Nu zo vlak na de wedstrijd voelt het niet goed", zei hij. "Maar ik hoop er vrijdag tegen Nederland weer bij te zijn."

De 33-jarige Valencia was met twee doelpunten de grote man van het openingsduel. De spits van de Turkse club Fenerbahçe scoorde in de 16e minuut met een nonchalant genomen strafschop en in de 31e minuut met een prachtige kopbal. "Ik heb er altijd van gedroomd om in een openingsduel van een WK te scoren", zei hij.

Valencia speelde van 2014 tot en met 2017 voor West Ham United en Everton in de Premier League en vertrok vervolgens naar de Mexicaanse club Tigres. "Daarna kwam er een periode dat mensen aan hem gingen twijfelen", zei bondscoach Gustavo Alfaro van Ecuador. "Maar we hebben net weer gezien hoe belangrijk hij voor ons is. Hij moet er gewoon bij zijn tegen Nederland. We hebben hem nodig."

Valencia steekt het hele seizoen al in uitstekende vorm. Hij trof de afgelopen maanden al dertien keer doel voor Fenerbahçe. De spits passeerde de doelman van Qatar driemaal, maar zijn eerste treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Als dat niet was gebeurd, dan had hij nu de snelste openingstreffer van een openingsduel van een WK op zijn naam staan.

Oranje begint het WK maandag met een wedstrijd tegen Senegal. De kampioen van Afrika mist de geblesseerde sterspeler Sadio Mané, die na een operatie maanden is uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

13 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

13 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

15 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

16 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

17 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

17 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

17 uur geleden