Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gekwetste Valencia hoopt er tegen Oranje weer bij te zijn

Gekwetste Valencia hoopt er tegen Oranje weer bij te zijn

AL KHOR (ANP) - Enner Valencia is niet ongeschonden uit de openingswedstrijd van het WK tussen Ecuador en Qatar (2-0) gekomen. De aanvaller heeft last van een knie en enkel. Valencia liet zich in de 77e minuut van het duel in het Al Bayt-stadion van Al Khor vervangen. "Nu zo vlak na de wedstrijd voelt het niet goed", zei hij. "Maar ik hoop er vrijdag tegen Nederland weer bij te zijn."

De 33-jarige Valencia was met twee doelpunten de grote man van het openingsduel. De spits van de Turkse club Fenerbahçe scoorde in de 16e minuut met een nonchalant genomen strafschop en in de 31e minuut met een prachtige kopbal. "Ik heb er altijd van gedroomd om in een openingsduel van een WK te scoren", zei hij.

Valencia speelde van 2014 tot en met 2017 voor West Ham United en Everton in de Premier League en vertrok vervolgens naar de Mexicaanse club Tigres. "Daarna kwam er een periode dat mensen aan hem gingen twijfelen", zei bondscoach Gustavo Alfaro van Ecuador. "Maar we hebben net weer gezien hoe belangrijk hij voor ons is. Hij moet er gewoon bij zijn tegen Nederland. We hebben hem nodig."

Valencia steekt het hele seizoen al in uitstekende vorm. Hij trof de afgelopen maanden al dertien keer doel voor Fenerbahçe. De spits passeerde de doelman van Qatar driemaal, maar zijn eerste treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Als dat niet was gebeurd, dan had hij nu de snelste openingstreffer van een openingsduel van een WK op zijn naam staan.

Oranje begint het WK maandag met een wedstrijd tegen Senegal. De kampioen van Afrika mist de geblesseerde sterspeler Sadio Mané, die na een operatie maanden is uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

3 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

10 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

17 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden