Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Gekwetste’ Klaas Otto ontkent beïnvloeden getuigen

‘Gekwetste’ Klaas Otto ontkent beïnvloeden getuigen

BREDA (ANP) - No Surrender-oprichter Klaas Otto en zijn vriendin Nancy B. hebben dinsdag bij de rechtbank in Breda vol emotie verklaard dat ze zich niet hebben beziggehouden met het beïnvloeden van getuigen.

"Ik heb geen reden om getuigen te beïnvloeden’’, zei Otto als antwoord op de aantijgingen. "Ik zou mijn vriendin daar ook nooit voor gebruiken. Wij zijn erg gekwetst door deze beschuldiging.’’ Otto verontschuldigde zich tegenover de rechter voor een emotionele uitbarsting, waarin hij de officier van justitie ‘clown’ noemde. "Mijn verstand laat zich af en toe strikken door mijn emotie.’’ De officier dreigde kort met het aanhouden van Otto vanwege belediging.

Otto zou in 2016 vanuit de gevangenis briefjes met opdrachten hebben gegeven aan één van zijn advocaten, Jan Piet van R. In de briefjes zou opdracht worden gegeven om, al dan niet tegen betaling, verklaringen in te trekken of aan te passen, ten gunste van Otto. Van R. zou de briefjes aan B. hebben gegeven die ze weer verspreidde.

Otto zat in die tijd vast op verdenking van afpersing en witwassen, waarvoor hij in 2018 zes jaar cel kreeg.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

3 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

4 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

5 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

6 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

6 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

6 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.

6 uur geleden