Gekwalificeerde atleten zeker van deelname Spelen in 2021
LAUSANNE (ANP/RTR) - De sporters die zich al hebben geplaatst voor de Olympische Spelen behouden hun startrecht, ook al is 'Tokio 2020' uitgesteld. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bevestigde vrijdag dat alle gekwalificeerde sporters, teams en landen volgend jaar sowieso mogen meedoen. Van alle startbewijzen voor de Spelen is 57 procent verdeeld.
Aan de Olympische Spelen doen ruim 11.000 sporters mee. Heel wat kwalificatietoernooien die deze weken gehouden zouden worden, zijn geschrapt als gevolg van de wereldwijde coronacrisis. Het IOC besloot dinsdag in overleg met Japan om de Spelen daarom naar volgend jaar te verplaatsen. Niet alleen voor het evenement zelf, maar ook voor alle openstaande kwalificatiemomenten moeten nieuwe data gevonden worden.
Het Internationaal Olympische Comité heeft dat telefonisch laten weten, aldus de Nederlandse chef de mission Pieter van den Hoogenband. "Dat is de snelle duidelijkheid waarom wij hadden gevraagd", aldus de voormalig zwemmer.
Nieuwe data
Tevens gaf het IOC nogmaals aan dat er nog steeds naar wordt gestreefd om binnen drie weken de nieuwe data van de Spelen bekend te maken."Ik merk dat er nu waar mogelijk vaart wordt gemaakt," aldus Maurits Hendriks, technisch directeur NOC*NSF. "Het is echt menens bij alle betrokken partijen om zo snel mogelijk de nieuwe stip op de horizon te krijgen. Dat is in de eerste plaats goed voor sporters en coaches die zo snel mogelijk aan de slag willen met hun nieuwe planning."
"Zodra de data bekend zijn kunnen de internationale federaties de vanwege de coronacrisis geannuleerde kwalificatie-evenementen opnieuw gaan plannen", vervolgt Hendriks. "En zodra die planning bekend is kunnen wij, ook in overleg met bonden en sporters, het vervolg van de nog openstaande kwalificatietrajecten gaan bepalen. Het blijft natuurlijk wel zo dat er in sommige sporten ook nog een interne selectie moet worden geregeld omdat Nederland maar één startplaats heeft."
Het Internationaal Paralympisch Comité heeft aangegeven de lijn van het IOC te volgen. Gekwalificeerde atleten blijven ook in deze discipline gekwalificeerd.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
10 minuten geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
34 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
2 uur geleden