Gekozen burgemeester New York Mamdani klaar voor ontmoeting Trump
NEW YORK (ANP/AFP) - De linksradicale aankomende burgemeester van New York, Zohran Mamdani, zegt dat hij klaar is om de rechts-populistische president Donald Trump te ontmoeten. De twee ontmoeten elkaar vrijdag in Washington. Ze hebben elkaar veelvuldig uitgescholden, maar lijken hoffelijker te worden.
Trump zei recent dat hij de stad New York beslist geen kwaad wil berokkenen en Mamdani zei donderdag dat hij "klaar is voor wat er dan ook komen gaat (in Washington)" en dat hij en Trump allebei willen dat de kosten van het levensonderhoud omlaag gaan. "Ik werk met iedereen om het leven betaalbaar te maken".
Trump heeft de in Oeganda geboren Mamdani een communist genoemd. Mamdani noemt zichzelf democratisch socialist. De 34-jarige politicus werd eerder deze maand tot burgemeester gekozen, tot verbijstering van onder anderen gematigde Democraten en Republikeinen.
Het is gebruikelijk dat de tot burgemeester van New York gekozen persoon, een bezoek brengt aan de president.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
9 uur geleden