Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gejuich in zaal D66 om 10 zetels in exitpoll

Gejuich in zaal D66 om 10 zetels in exitpoll

AMSTERDAM (ANP) - Bij het zien van de exitpoll in opdracht van NOS en RTL was gejuich te horen vanuit de zaal bij D66 voor de 10 zetels die de partij krijgt. Ook de zin "goed genoeg" was hoorbaar in het TOBACCO Theater in Amsterdam.

Bij de exitpoll van PVV (35 zetels) en de VVD (23) was het ongeloof hoorbaar. Bij de peiling van GroenLinks-PvdA (26) steeg er juist weer gejuich op uit de zaal.

Demissionair zorgminister Ernst Kuipers is "redelijk tevreden" met 10 zetels, laat hij weten. Een reactie van D66-leider Rob Jetten is er nog niet.

Dieptepunt in peilingen

De partij haalde bij de vorige verkiezingen nog 24 zetels, onder leiding van Sigrid Kaag. Zij voerde campagne met 'nieuw leiderschap'. In de peilingen verdween de winst al snel, tot de partij in oktober een virtueel dieptepunt bereikte van 7 zetels. Onder meer de slechte afhandeling van een MeToo-affaire binnen de partij leidde tot virtueel zetelverlies.

De laatste weken voor de verkiezingen zette D66-leider en demissionair klimaatminister Jetten tijdens debatten meer de aanval in. In de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen, klom de partij weer voorzichtig omhoog.

Meer uit Politiek

Eerste statushouders kunnen van azc naar kerk

APELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.

29 minuten geleden
VVD komt terug op opmerking rekeningrijden: 'slaat ook op tol'

DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.

33 minuten geleden
Nieuw steunpakket van half miljard voor Oekraïne, met luchtafweer

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne nog eens een half miljard euro aan militaire steun om het de komende winter door te helpen. In het nieuwe 'winterpakket' zitten onder meer luchtverdedigingswapens en drones, zei premier Rob Jetten. Jetten kondigde het nieuwe steunpakket aan tijdens een persconferentie naast de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op bezoek is in Den Haag.

1 uur geleden
VVD sluit steun rekeningrijden niet uit: 'geen heilige huisjes'

DEN HAAG (ANP) - De VVD sluit steun voor een kilometerheffing niet uit. "Ik denk dat we geen heilige huisjes moeten hebben", zei Tweede Kamerlid Bart Bikkers met het oog op extra geld voor investeringen in infrastructuur. "Maar ik wil wel een brede afweging kunnen maken van alle opties die er zijn." Daarvoor wacht hij plannen van het kabinet af.

2 uur geleden
Jetten betuigt medeleven aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.

5 uur geleden
PRO wil meer geld voor infrastructuur in 'totaaldeal' met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Meer budget voor infrastructuur moet volgens PRO onderdeel zijn van een 'totaaldeal' tussen die partij en het kabinet. Kamerlid Habtamu de Hoop ziet een hogere staatsschuld als een van de mogelijkheden om dat geld op te halen, zei hij in het debat over de begroting van Infrastructuur en Waterstaat. Hij noemde onder meer rekeningrijden en geld van defensie als andere opties.

5 uur geleden
Bikker ziet 'goede bewegingen' kabinet, houdt zorgen over box 3

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker ziet "goede bewegingen" van het kabinet in de onderhandelingen met de oppositie over het belastingplan. Maar zij maakt zich zorgen over de volgens haar buitensporige aandacht voor de belasting op vermogensrendement (box 3). Dat zei zij na afloop van een gesprek met onder anderen premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen (Financiën).

7 uur geleden