Gejuich in zaal D66 om 10 zetels in exitpoll
AMSTERDAM (ANP) - Bij het zien van de exitpoll in opdracht van NOS en RTL was gejuich te horen vanuit de zaal bij D66 voor de 10 zetels die de partij krijgt. Ook de zin "goed genoeg" was hoorbaar in het TOBACCO Theater in Amsterdam.
Bij de exitpoll van PVV (35 zetels) en de VVD (23) was het ongeloof hoorbaar. Bij de peiling van GroenLinks-PvdA (26) steeg er juist weer gejuich op uit de zaal.
Demissionair zorgminister Ernst Kuipers is "redelijk tevreden" met 10 zetels, laat hij weten. Een reactie van D66-leider Rob Jetten is er nog niet.
Dieptepunt in peilingen
De partij haalde bij de vorige verkiezingen nog 24 zetels, onder leiding van Sigrid Kaag. Zij voerde campagne met 'nieuw leiderschap'. In de peilingen verdween de winst al snel, tot de partij in oktober een virtueel dieptepunt bereikte van 7 zetels. Onder meer de slechte afhandeling van een MeToo-affaire binnen de partij leidde tot virtueel zetelverlies.
De laatste weken voor de verkiezingen zette D66-leider en demissionair klimaatminister Jetten tijdens debatten meer de aanval in. In de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen, klom de partij weer voorzichtig omhoog.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenEDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
4 dagen geleden