Gejuich in zaal D66 om 10 zetels in exitpoll
AMSTERDAM (ANP) - Bij het zien van de exitpoll in opdracht van NOS en RTL was gejuich te horen vanuit de zaal bij D66 voor de 10 zetels die de partij krijgt. Ook de zin "goed genoeg" was hoorbaar in het TOBACCO Theater in Amsterdam.
Bij de exitpoll van PVV (35 zetels) en de VVD (23) was het ongeloof hoorbaar. Bij de peiling van GroenLinks-PvdA (26) steeg er juist weer gejuich op uit de zaal.
Demissionair zorgminister Ernst Kuipers is "redelijk tevreden" met 10 zetels, laat hij weten. Een reactie van D66-leider Rob Jetten is er nog niet.
Dieptepunt in peilingen
De partij haalde bij de vorige verkiezingen nog 24 zetels, onder leiding van Sigrid Kaag. Zij voerde campagne met 'nieuw leiderschap'. In de peilingen verdween de winst al snel, tot de partij in oktober een virtueel dieptepunt bereikte van 7 zetels. Onder meer de slechte afhandeling van een MeToo-affaire binnen de partij leidde tot virtueel zetelverlies.
De laatste weken voor de verkiezingen zette D66-leider en demissionair klimaatminister Jetten tijdens debatten meer de aanval in. In de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen, klom de partij weer voorzichtig omhoog.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Onderhoud aan de Nederlandse infrastructuur is tientallen jaren achtergesteld, schrijft de Algemene Rekenkamer in een advies over de begroting van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Al in 1997 waren er signalen bij dat ministerie dat te weinig geld naar beheer en onderhoud ging.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Algemene Rekenkamer merkt op dat minister Rianne Letschert (OCW) in haar begroting wel aangeeft welke doelen zij nastreeft met haar beleid, maar dat hierbij niet duidelijk wordt welke resultaten ze concreet wil bereiken. Daardoor is het voor de Tweede Kamer onduidelijk wat te verwachten van de bewindsvrouw, die ruim 60 miljard euro ter beschikking heeft, schrijft de Rekenkamer. Ook maakt dit het later lastig voor Letschert om aan de Kamer te laten zien welke concrete resultaten ze heeft geboekt.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om de overheid minder geld te laten kosten, zijn duidelijke keuzes nodig. Maar die keuzes ontbreken in de begrotingen die het kabinet-Jetten voorstelt, waarschuwt de Algemene Rekenkamer in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) heeft de Tweede Kamer "op het verkeerde been" gezet met zijn uitleg aan de Tweede Kamer over 10.000 aangiften en meldingen van ernstige misdrijven die niet zijn behandeld, vindt de Algemene Rekenkamer. Afgelopen zomer zei de bewindsman in een overleg in de Tweede Kamer dat het voor een groot deel gaat om meldingen, terwijl dat bij slechts 10 procent het geval is. Ook een toelichting die de minister later gaf op de cijfers schiet volgens de rekenaars tekort.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft de Europese lidstaten opgeroepen om de sancties tegen Rusland van kracht te laten blijven. "Sancties vormen een belangrijke pijler van onze reactie op de oorlog van Rusland", zei ze in New York tegen verslaggevers. "We hebben die stabiliteit nodig", zei Kallas.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ouders gaan vanaf 2029 een iets hogere eigen bijdrage betalen voor kinderopvang dan eerder het plan was. Het kabinet kiest ervoor om de opvang voor 95,6 procent te vergoeden, in plaats van de eerder genoemde 96 procent. Dit komt omdat de uitvoering van het nieuwe stelsel en het toezicht duurder uitpakken dan in eerste instantie verwacht.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een laag inkomen kunnen 4000 of 6000 euro subsidie krijgen als ze een tweedehands elektrische auto kopen. Dat wil staatssecretaris Annet Bertram (CDA), die over duurzaam vervoer gaat. Het kabinet heeft 52,4 miljoen euro beschikbaar voor de regeling.
20 uur geleden