Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geïsoleerd Noord-Korea steeds verder van het slot na pandemie

Geïsoleerd Noord-Korea steeds verder van het slot na pandemie

SEOUL (ANP) - Het geïsoleerde Noord-Korea lijkt na de coronapandemie weer stapsgewijs van het slot te gaan. De Zuid-Koreaanse autoriteiten houden in de gaten wanneer de grens met het grote buurland China volledig wordt heropend, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

In China landde deze week een lijnvlucht uit Noord-Korea. Het was voor zover bekend de eerste keer in ongeveer drie jaar dat zo'n geplande passagiersvlucht plaatsvond. Ook over de weg en het spoor is weer enig verkeer mogelijk. Het regime van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un sloot de grenzen in 2020 om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Die maatregelen worden weer steeds verder versoepeld.

Het democratisch bestuurde Zuid-Korea zegt dat Noord-Korea momenteel probeert een ernstige voedselcrisis te stabiliseren. De handel met China zou alweer grotendeels zijn hersteld. Noord-Korea doet woensdag ook mee aan een handelsbeurs in het Chinese Changchun. Ook mochten weer sporters naar Kazachstan om mee te doen aan een taekwondotoernooi.

De situatie in Noord-Korea wordt internationaal op de voet gevolgd. Het land, dat nauwe banden heeft met China en Rusland, zorgt al jaren voor internationale onrust. De dictatuur ontwikkelde ondanks zware sancties kernwapens en langeafstandsraketten.

Meer uit Buitenland

Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

35 minuten geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

37 minuten geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

52 minuten geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

53 minuten geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

58 minuten geleden
VN-chef: humanitaire situatie Cuba verslechtert door olietekorten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.

1 uur geleden
Trump: Minneapolis deed inzien dat het met 'zachtere hand' kan

WASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.

1 uur geleden