Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geïsoleerd Noord-Korea steeds verder van het slot na pandemie

Geïsoleerd Noord-Korea steeds verder van het slot na pandemie

SEOUL (ANP) - Het geïsoleerde Noord-Korea lijkt na de coronapandemie weer stapsgewijs van het slot te gaan. De Zuid-Koreaanse autoriteiten houden in de gaten wanneer de grens met het grote buurland China volledig wordt heropend, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

In China landde deze week een lijnvlucht uit Noord-Korea. Het was voor zover bekend de eerste keer in ongeveer drie jaar dat zo'n geplande passagiersvlucht plaatsvond. Ook over de weg en het spoor is weer enig verkeer mogelijk. Het regime van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un sloot de grenzen in 2020 om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Die maatregelen worden weer steeds verder versoepeld.

Het democratisch bestuurde Zuid-Korea zegt dat Noord-Korea momenteel probeert een ernstige voedselcrisis te stabiliseren. De handel met China zou alweer grotendeels zijn hersteld. Noord-Korea doet woensdag ook mee aan een handelsbeurs in het Chinese Changchun. Ook mochten weer sporters naar Kazachstan om mee te doen aan een taekwondotoernooi.

De situatie in Noord-Korea wordt internationaal op de voet gevolgd. Het land, dat nauwe banden heeft met China en Rusland, zorgt al jaren voor internationale onrust. De dictatuur ontwikkelde ondanks zware sancties kernwapens en langeafstandsraketten.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

31 minuten geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

37 minuten geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

1 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

7 uur geleden