Geïsoleerd Noord-Korea steeds verder van het slot na pandemie
SEOUL (ANP) - Het geïsoleerde Noord-Korea lijkt na de coronapandemie weer stapsgewijs van het slot te gaan. De Zuid-Koreaanse autoriteiten houden in de gaten wanneer de grens met het grote buurland China volledig wordt heropend, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
In China landde deze week een lijnvlucht uit Noord-Korea. Het was voor zover bekend de eerste keer in ongeveer drie jaar dat zo'n geplande passagiersvlucht plaatsvond. Ook over de weg en het spoor is weer enig verkeer mogelijk. Het regime van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un sloot de grenzen in 2020 om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Die maatregelen worden weer steeds verder versoepeld.
Het democratisch bestuurde Zuid-Korea zegt dat Noord-Korea momenteel probeert een ernstige voedselcrisis te stabiliseren. De handel met China zou alweer grotendeels zijn hersteld. Noord-Korea doet woensdag ook mee aan een handelsbeurs in het Chinese Changchun. Ook mochten weer sporters naar Kazachstan om mee te doen aan een taekwondotoernooi.
De situatie in Noord-Korea wordt internationaal op de voet gevolgd. Het land, dat nauwe banden heeft met China en Rusland, zorgt al jaren voor internationale onrust. De dictatuur ontwikkelde ondanks zware sancties kernwapens en langeafstandsraketten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
37 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
20 uur geleden