Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehrels moet bij Ajax Van Praag opvolgen als voorzitter rvc

Gehrels moet bij Ajax Van Praag opvolgen als voorzitter rvc

AMSTERDAM (ANP) - Carolien Gehrels is de beoogd opvolger van Michael van Praag als voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. De 56-jarige voormalige wethouder in Amsterdam is de enige overgebleven kandidaat. "Het proces om tot een voordracht te komen bevindt zich in de allerlaatste fase", meldt Ajax.

Gehrels was van 2006 tot 2010 wethouder cultuur in Amsterdam en ze was ook kandidaat om burgemeester te worden. De Amsterdamse gemeenteraad koos in 2018 echter voor Femke Halsema.

"Wij zijn zeer enthousiast deze breed gedragen voordracht te kunnen doen", meldt Van Praag in een persbericht. "Carolien heeft ruime ervaring in het bedrijfsleven, de politiek en op maatschappelijke vraagstukken. Als voormalig wethouder van Amsterdam en ervaren bestuurder bij diverse andere organisaties heeft Carolien bewezen dat ze complexe vraagstukken kan doorgronden en duurzame oplossingen kan aandragen. Wij verwachten dat zij met haar vermogen om partijen te verbinden en de kennis en ervaring die ze heeft, een waardevolle voorzitter van de raad van commissarissen zal zijn."

Voorkennis

Van Praag begon ruim een jaar geleden tijdelijk als voorzitter van de raad van commissarissen toen Ajax in grote crisis verkeerde. Van Praag was de opvolger van Pier Eringa, die vertrok nadat hem werd verweten onvoldoende toezicht te hebben gehouden op de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.

De rvc stuurde in april Alex Kroes als algemeen directeur weg omdat hij handelde met voorkennis. Kort daarna kwam naar buiten dat Van Praag had verzuimd om zijn eigen honderd aandelen van Ajax bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) te laten registreren. De leden van Ajax drongen aan op de terugkeer van Kroes, die vervolgens werd aangesteld als technisch directeur.

Bijzondere algemene vergadering

Begin november droeg de raad van commissarissen van Ajax Hermine Voûte, Dirk Anbeek en Sirik Goeman voor als nieuwe leden, als opvolgers van de vertrekkende Annette Mosman, Cees van Oevelen en Leo van Wijk. Op de aandeelhoudersvergadering van komende maandag wordt over de voordracht van het drietal besloten. Over de benoeming van Gehrels moet worden gestemd in een bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders. De bestuursraad van Ajax zag de afgelopen maanden Diederik Karsten als een goede kandidaat om Van Praag op te volgen.

Meer uit Voetbal

Introverte Brugts wil bij Oranje vooral met haar voeten spreken

ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.

3 minuten geleden
Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

49 minuten geleden
Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

4 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

8 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

19 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

20 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

21 uur geleden