Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehrels moet bij Ajax Van Praag opvolgen als voorzitter rvc

Gehrels moet bij Ajax Van Praag opvolgen als voorzitter rvc

AMSTERDAM (ANP) - Carolien Gehrels is de beoogd opvolger van Michael van Praag als voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. De 56-jarige voormalige wethouder in Amsterdam is de enige overgebleven kandidaat. "Het proces om tot een voordracht te komen bevindt zich in de allerlaatste fase", meldt Ajax.

Gehrels was van 2006 tot 2010 wethouder cultuur in Amsterdam en ze was ook kandidaat om burgemeester te worden. De Amsterdamse gemeenteraad koos in 2018 echter voor Femke Halsema.

"Wij zijn zeer enthousiast deze breed gedragen voordracht te kunnen doen", meldt Van Praag in een persbericht. "Carolien heeft ruime ervaring in het bedrijfsleven, de politiek en op maatschappelijke vraagstukken. Als voormalig wethouder van Amsterdam en ervaren bestuurder bij diverse andere organisaties heeft Carolien bewezen dat ze complexe vraagstukken kan doorgronden en duurzame oplossingen kan aandragen. Wij verwachten dat zij met haar vermogen om partijen te verbinden en de kennis en ervaring die ze heeft, een waardevolle voorzitter van de raad van commissarissen zal zijn."

Voorkennis

Van Praag begon ruim een jaar geleden tijdelijk als voorzitter van de raad van commissarissen toen Ajax in grote crisis verkeerde. Van Praag was de opvolger van Pier Eringa, die vertrok nadat hem werd verweten onvoldoende toezicht te hebben gehouden op de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.

De rvc stuurde in april Alex Kroes als algemeen directeur weg omdat hij handelde met voorkennis. Kort daarna kwam naar buiten dat Van Praag had verzuimd om zijn eigen honderd aandelen van Ajax bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) te laten registreren. De leden van Ajax drongen aan op de terugkeer van Kroes, die vervolgens werd aangesteld als technisch directeur.

Bijzondere algemene vergadering

Begin november droeg de raad van commissarissen van Ajax Hermine Voûte, Dirk Anbeek en Sirik Goeman voor als nieuwe leden, als opvolgers van de vertrekkende Annette Mosman, Cees van Oevelen en Leo van Wijk. Op de aandeelhoudersvergadering van komende maandag wordt over de voordracht van het drietal besloten. Over de benoeming van Gehrels moet worden gestemd in een bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders. De bestuursraad van Ajax zag de afgelopen maanden Diederik Karsten als een goede kandidaat om Van Praag op te volgen.

Meer uit Voetbal

Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

35 minuten geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

2 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

19 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

20 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

21 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

22 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

22 uur geleden