Gehrels moet bij Ajax Van Praag opvolgen als voorzitter rvc
AMSTERDAM (ANP) - Carolien Gehrels is de beoogd opvolger van Michael van Praag als voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. De 56-jarige voormalige wethouder in Amsterdam is de enige overgebleven kandidaat. "Het proces om tot een voordracht te komen bevindt zich in de allerlaatste fase", meldt Ajax.
Gehrels was van 2006 tot 2010 wethouder cultuur in Amsterdam en ze was ook kandidaat om burgemeester te worden. De Amsterdamse gemeenteraad koos in 2018 echter voor Femke Halsema.
"Wij zijn zeer enthousiast deze breed gedragen voordracht te kunnen doen", meldt Van Praag in een persbericht. "Carolien heeft ruime ervaring in het bedrijfsleven, de politiek en op maatschappelijke vraagstukken. Als voormalig wethouder van Amsterdam en ervaren bestuurder bij diverse andere organisaties heeft Carolien bewezen dat ze complexe vraagstukken kan doorgronden en duurzame oplossingen kan aandragen. Wij verwachten dat zij met haar vermogen om partijen te verbinden en de kennis en ervaring die ze heeft, een waardevolle voorzitter van de raad van commissarissen zal zijn."
Voorkennis
Van Praag begon ruim een jaar geleden tijdelijk als voorzitter van de raad van commissarissen toen Ajax in grote crisis verkeerde. Van Praag was de opvolger van Pier Eringa, die vertrok nadat hem werd verweten onvoldoende toezicht te hebben gehouden op de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.
De rvc stuurde in april Alex Kroes als algemeen directeur weg omdat hij handelde met voorkennis. Kort daarna kwam naar buiten dat Van Praag had verzuimd om zijn eigen honderd aandelen van Ajax bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) te laten registreren. De leden van Ajax drongen aan op de terugkeer van Kroes, die vervolgens werd aangesteld als technisch directeur.
Bijzondere algemene vergadering
Begin november droeg de raad van commissarissen van Ajax Hermine Voûte, Dirk Anbeek en Sirik Goeman voor als nieuwe leden, als opvolgers van de vertrekkende Annette Mosman, Cees van Oevelen en Leo van Wijk. Op de aandeelhoudersvergadering van komende maandag wordt over de voordracht van het drietal besloten. Over de benoeming van Gehrels moet worden gestemd in een bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders. De bestuursraad van Ajax zag de afgelopen maanden Diederik Karsten als een goede kandidaat om Van Praag op te volgen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
5 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
14 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
16 uur geleden