Gehoorzame fans Feyenoord houden De Kuip coronaproof
ROTTERDAM (ANP) - Met een Feyenoord-mondkapje wandelt René uit Vlaardingen na vijf maanden weer eens door een toegangspoortje van De Kuip om het oefenduel met Sparta Rotterdam bij te wonen. "Eindelijk", zegt hij. "Ideaal is anders. Maar als iedereen zich maar aan de regels houdt. Anders kan ik het voorlopig wel weer schudden."
René is een van de ongeveer 3000 supporters van Feyenoord die een kaartje heeft bemachtigd voor de eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Aanvankelijk waren er 7000 fans welkom, maar de gemeente Rotterdam en Feyenoord zijn daar op teruggekomen na een drukbezochte openbare training van afgelopen woensdag waar fans herhaaldelijk liederen zongen. En dat is dus in strijd met het protocol van voetbal in coronatijd. Premier Mark Rutte sprak er donderdag tijdens een persconferentie schande van.
Vlak voor de wedstrijd benadrukte stadionspeaker Peter Houtman nog maar eens wat de spelregels zijn. "Houd 1,5 meter afstand en draag een mondkapje, dat is verplicht", zei hij. "Hoest of nies in de binnenkant van een elleboog en weerhoud je van spreekkoren, luid schreeuwen en zingen. Alleen zo kunnen we ooit terug naar een volle Kuip."
Coronaproof
De meeste supporters van Feyenoord hielden zich uitstekend aan de regels en maakten De Kuip coronaproof. Ze zaten met mondkapjes op de tribune en moedigden hun favorieten aan door met z'n allen ritmisch met beide handen te klappen. Feyenoord wilde ze ook niet in de verleiding brengen. Na de drie doelpunten galmde er geen tune door de speakers. Ook de opkomst van de spelers was sober en zonder opzwepende muziek.
Slechts een paar keer probeerden de fanatieke supporters van Vak S een spreekkoor aan te heffen. Ze kregen de andere fans in het stadion niet mee en werden zelfs gecorrigeerd. Het was heet in De Kuip, snikheet. Ruim 30 graden en geen zuchtje wind. Mondkapjes maakten het alleen maar benauwder voor de aanwezige fans. Maar Feyenoord-supporter ben je niet altijd voor je lol, zeggen ze wel eens in Rotterdam en omstreken. De uitslag van het duel vergoedde veel, want Feyenoord was Sparta met 3-0 de baas. En omdat het allemaal zo goed is verlopen, lijkt de kans groot dat er komende zondag meer fans welkom zijn tijdens het oefenduel met FC Twente.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geleden