Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geheimzinnige sociale mediabeweging wil Frankrijk blokkeren

Geheimzinnige sociale mediabeweging wil Frankrijk blokkeren

PARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten, vakbonden en media zien met spanning uit naar 10 september, de dag dat een vrijwel anonieme en niet centraal geleide beweging in sociale media dreigt het land plat te leggen. "We blokkeren alles" is de slogan, gericht tegen het beleid van president Emmanuel Macron en tegen de bezuinigingen van zijn huidige premier François Bayrou.

Er worden voorbereidingen getroffen voor blokkades en protestbijeenkomsten, maar het is een raadsel hoe groot de beweging is. Minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau denkt niet dat het een massale beweging is. De inlichtingendienst schat weliswaar dat er 100.000 manifestanten kunnen zijn. De vraag is ook waar. Volgens Franse media is er opvallend veel "we blokkeren alles" te horen in het westen van het land en in de vallei van de Rhône.

Vakbonden zijn ook benieuwd. Ze hadden al een protest- en stakingsdag gepland op 18 september. Radicale bonden willen nu alvast meedoen met 'Bloquons tout' (We blokkeren alles).

Meer uit Buitenland

Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

48 minuten geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

1 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

2 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

2 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

3 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

6 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

7 uur geleden