Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geheime dienst: PKK financiert terreur vanuit Zweden

Geheime dienst: PKK financiert terreur vanuit Zweden

STOCKHOLM (ANP/DPA) - De verboden Koerdische arbeiderspartij PKK steunt naar de inschatting van de Zweedse geheime dienst terroristische activiteiten vanuit Zweden. "Daarbij kan het gaan om het oproepen tot en rekrutering voor terreurdaden, maar ook om de financiering daarvan", zei Susanne Trehörning, de plaatsvervangend chef van de inlichtingendienst Säpo, zaterdag tegen persbureau TT.

"Ik ga geen precieze bedragen noemen, maar het gaat om aanzienlijke sommen geld", aldus Trehörning. Ze benadrukte dat van de PKK geen directe dreiging met aanslagen in het land uitgaat. Begin deze maand arresteerde de Zweedse politie een man die vermoedelijk heeft geprobeerd fondsen te werven voor de PKK.

Zweden vroeg in mei vorig jaar met Finland het lidmaatschap van de NAVO aan. Alle lidstaten van het bondgenootschap moeten daarvoor hun goedkeuring uitspreken. Turkije weigert dat tot dusver. Ankara beschuldigt Zweden ervan niet vastberaden genoeg op te treden tegen personen en groeperingen die de regering-Erdogan als terroristisch bestempelt. Daartoe behoort de PKK, die ook in de EU op de lijst van terreurorganisaties staat.

Om het meningsverschil bij te leggen, beloofde Zweden aan Turkije strenger te zullen optreden tegen terrorisme. Komende zomer treedt daarvoor nieuwe wetgeving in werking. "Die stelt ons in staat al in te grijpen wanneer iemand begint toenadering te zoeken tot een terreurorganisatie", lichtte Trehörning toe.

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

1 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

2 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

4 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

5 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

5 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

5 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

5 uur geleden