Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geheime dienst: PKK financiert terreur vanuit Zweden

Geheime dienst: PKK financiert terreur vanuit Zweden

STOCKHOLM (ANP/DPA) - De verboden Koerdische arbeiderspartij PKK steunt naar de inschatting van de Zweedse geheime dienst terroristische activiteiten vanuit Zweden. "Daarbij kan het gaan om het oproepen tot en rekrutering voor terreurdaden, maar ook om de financiering daarvan", zei Susanne Trehörning, de plaatsvervangend chef van de inlichtingendienst Säpo, zaterdag tegen persbureau TT.

"Ik ga geen precieze bedragen noemen, maar het gaat om aanzienlijke sommen geld", aldus Trehörning. Ze benadrukte dat van de PKK geen directe dreiging met aanslagen in het land uitgaat. Begin deze maand arresteerde de Zweedse politie een man die vermoedelijk heeft geprobeerd fondsen te werven voor de PKK.

Zweden vroeg in mei vorig jaar met Finland het lidmaatschap van de NAVO aan. Alle lidstaten van het bondgenootschap moeten daarvoor hun goedkeuring uitspreken. Turkije weigert dat tot dusver. Ankara beschuldigt Zweden ervan niet vastberaden genoeg op te treden tegen personen en groeperingen die de regering-Erdogan als terroristisch bestempelt. Daartoe behoort de PKK, die ook in de EU op de lijst van terreurorganisaties staat.

Om het meningsverschil bij te leggen, beloofde Zweden aan Turkije strenger te zullen optreden tegen terrorisme. Komende zomer treedt daarvoor nieuwe wetgeving in werking. "Die stelt ons in staat al in te grijpen wanneer iemand begint toenadering te zoeken tot een terreurorganisatie", lichtte Trehörning toe.

Meer uit Buitenland

Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

22 minuten geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

1 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

2 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

2 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

2 uur geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

3 uur geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

3 uur geleden