Geheime dienst: PKK financiert terreur vanuit Zweden
STOCKHOLM (ANP/DPA) - De verboden Koerdische arbeiderspartij PKK steunt naar de inschatting van de Zweedse geheime dienst terroristische activiteiten vanuit Zweden. "Daarbij kan het gaan om het oproepen tot en rekrutering voor terreurdaden, maar ook om de financiering daarvan", zei Susanne Trehörning, de plaatsvervangend chef van de inlichtingendienst Säpo, zaterdag tegen persbureau TT.
"Ik ga geen precieze bedragen noemen, maar het gaat om aanzienlijke sommen geld", aldus Trehörning. Ze benadrukte dat van de PKK geen directe dreiging met aanslagen in het land uitgaat. Begin deze maand arresteerde de Zweedse politie een man die vermoedelijk heeft geprobeerd fondsen te werven voor de PKK.
Zweden vroeg in mei vorig jaar met Finland het lidmaatschap van de NAVO aan. Alle lidstaten van het bondgenootschap moeten daarvoor hun goedkeuring uitspreken. Turkije weigert dat tot dusver. Ankara beschuldigt Zweden ervan niet vastberaden genoeg op te treden tegen personen en groeperingen die de regering-Erdogan als terroristisch bestempelt. Daartoe behoort de PKK, die ook in de EU op de lijst van terreurorganisaties staat.
Om het meningsverschil bij te leggen, beloofde Zweden aan Turkije strenger te zullen optreden tegen terrorisme. Komende zomer treedt daarvoor nieuwe wetgeving in werking. "Die stelt ons in staat al in te grijpen wanneer iemand begint toenadering te zoeken tot een terreurorganisatie", lichtte Trehörning toe.
Meer uit Buitenland
WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
7 uur geleden