Gehavende selectie handbalsters voor Golden League
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters bereiden zich met een gehavende selectie voor op de komende interlands in de Golden League tegen Noorwegen, Denemarken en Zwitserland. Bondscoach Per Johansson zag vlak voor de oefenstage ook Dione Housheer en Harma van Kreij met blessures wegvallen. Hij mist al de geblesseerde Danick Snelder en Larissa Nusser en kan ook geen beroep doen op Lois Abbingh en Tess Wester wegens zwangerschappen.
"We hebben veel blessures en speelsters die niet beschikbaar zijn. Dat is een gegeven", aldus de Zweedse bondscoach bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal. "Er zijn om die reden speelsters opgeroepen die zich nu kunnen laten zien. We richten ons volledig op de speelsters die er wel zijn."
Van Kreij heeft een enkelblessure en Housheer een duim uit de kom. "Dione wordt nog onderzocht door een handspecialist, maar zal deze week zeker niet mee kunnen doen. Ik hoop dat ze het EK haalt, want ze is vanwege haar specifieke vaardigheden een belangrijke speelster voor het team."
Noord-Macedonië
Het EK is van 4 tot en met 20 november. Oranje speelt zijn groepswedstrijden in Noord-Macedonië. "We moeten altijd voor een medaille gaan, maar we zijn wel beperkt doordat ik zoveel ervaren speelsters mis. Goud is een stap te ver. We zullen een andere speelstijl moeten creëren met nieuwe speelsters in een nieuwe rol. Er is ook meer om voor te spelen dan een medaille. Het EK is de eerste mogelijkheid om een stap te zetten naar kwalificatie voor de Olympische Spelen in 2024, dus met een vijfde, zesde of zevende plaats kunnen we misschien ook tevreden zijn."
De handbalsters spelen donderdag tegen gastland Denemarken, treffen zaterdag Noorwegen en nemen het zondag op tegen Zwitserland.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
20 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
21 uur geleden