Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehavende Roglic moet Giro d'Italia mogelijk verlaten

Gehavende Roglic moet Giro d'Italia mogelijk verlaten

ASIAGO (ANP) - Het is zeer de vraag of Primoz Roglic dinsdag na de rustdag nog van start gaat in de Giro d'Italia. De Sloveen van Red Bull - Bora-hansgrohe heeft bij meerdere valpartijen blessures opgelopen, bevestigde zijn ploegleider Christian Pömer in The Cycling Podcast.

Roglic, winnaar van de Giro in 2023, ging zaterdag voor de derde keer onderuit en had daar een dag later in de vijftiende etappe duidelijk last van. De 35-jarige Sloveen verloor anderhalve minuut op de concurrenten en zakte naar de tiende plaats in het klassement, op bijna vier minuten van de Mexicaanse klassementsleider Isaac Del Toro.

"Het heeft geen zin meer om te verbergen dat hij zich niet goed voelt, dat hij pijn heeft", vertelde Pömer. "We probeerden het een beetje te bagatelliseren en dat werkte tot vandaag, maar vandaag zagen we de waarheid. Het is niet mijn beslissing om een renner uit koers te halen. Er zijn duidelijke regels in het team dat de medische staf samen met de renner de beslissing neemt."

Meer uit Sport

Judoka Van Dijke na val op sleutelbeen niet topfit naar WK

ARNHEM (ANP) - Sanne van Dijke begint komende maand niet topfit aan de WK judo in Boedapest. De winnares van olympisch brons in 2021 viel enkele weken geleden op een sleutelbeen, dat daarna een paar centimeter uitstak. De tweevoudig Europees kampioene schatte enkele maanden nodig te hebben voor haar herstel. "Maar die heb ik niet, dus ik probeer het zo goed mogelijk te doen", zei ze tijdens een mediadag op Papendal.

11 uur geleden
Carapaz voelt de vorm om leiderstrui Giro te veroveren

SAN VALENTINO (ANP) - Zes jaar na zijn eindzege in de Giro d'Italia is Richard Carapaz opnieuw in een positie die hem de eindzege in de Italiaanse rittenkoers kan bezorgen. De Ecuadoraan van EF Education - EasyPost finishte in de zestiende etappe als vierde en was daarmee de beste van de renners die aanspraak maken op de roze leiderstrui. Die is nog in handen van de Mexicaanse verrassing Isaac Del Toro van UAE Team Emirates.

11 uur geleden
Djokovic eenvoudig in drie sets door op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich eenvoudig in drie sets geplaatst voor de tweede ronde op Roland Garros. De Serviër versloeg de Amerikaan Mackenzie McDonald met 6-3 6-3 6-3. Djokovic speelt in de volgende ronde tegen de winnaar van het Franse onderonsje tussen Corentin Moutet en Clement Tabur.

13 uur geleden
Leider Del Toro houdt nog net stand in Giro d'Italia

SAN VALENTINO (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft in de zestiende etappe van de Giro d'Italia de roze leiderstrui nog net kunnen behouden. Na een zware bergrit hield de 21-jarige renner van UAE Team Emirates nog een voorsprong van 26 seconden over op de Brit Simon Yates en 31 seconden op de Ecuadoraan Richard Carapaz.

13 uur geleden
De Jong na vijfsetter tegen Passaro in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong is er net als vorig jaar in geslaagd om de tweede ronde op Roland Garros te bereiken. De 24-jarige Nederlander wist op baan 8 van het Parijse tennispark de Italiaan Francesco Passaro in vijf sets te verslaan: 3-6 6-7 (7) 6-4 7-6 (1) 6-1. De Jong speelt in de tweede ronde tegen de als derde geplaatste Duitser Alexander Zverev.

13 uur geleden
Lamens is na nederlaag in Parijs teleurgesteld in zichzelf

PARIJS (ANP) - Suzan Lamens was na afloop van de nederlaag in Parijs in de eerste ronde tegen de Amerikaanse Ashlyn Krueger vooral teleurgesteld in zichzelf. Ze had last van "spanning" en "een beetje te zware benen" waardoor ze haar eigen spel niet kon laten zien. "Hoewel ik best goed getraind heb, liep het niet lekker. Dat heb je soms", stelde Lamens in het perscentrum van Roland Garros.

13 uur geleden
Debuut Lamens op Roland Garros eindigt al in eerste ronde

PARIJS (ANP) - Suzan Lamens is er bij haar debuut op Roland Garros niet in geslaagd voorbij de eerste ronde te komen. De 25-jarige Nederlandse ging op baan 9 kansloos in twee sets ten onder tegen de Amerikaanse Ashlyn Krueger: 3-6 4-6.

15 uur geleden