Gehavende klassementsrenner Pozzovivo stapt af in Giro
NOTARESCO (ANP) - De Italiaanse kopman Domenico Pozzovivo van Team Qhubeka Assos heeft de Ronde van Italië verlaten. De 38-jarige routinier heeft te veel last van de verwondingen die hij donderdag in de zesde etappe opliep door twee valpartijen, meldde zijn ploeg.
Pozzovivo was bezig aan zijn vijftiende Giro en mikte op een goed klassement. Vorig jaar eindigde hij als elfde. De renner kwam in de bergrit van Grotte di Frasassi naar Ascoli Piceno twee keer ten val in de regenachtige eerste kilometers, maar wist ondanks verwondingen aan zijn armen en pijn aan zijn ribben de finish te halen. De medische staf onderzocht hem en constateerde geen breuken, maar vrijdag was het oordeel dat het niet verantwoord is Pozzovivo de Giro te laten vervolgen.
"Het maakt me verdrietig dat ik de Giro moet staken. De vorm was goed en dan is het een hard gelag om op te geven, maar mijn linkerarm en elleboog verkeren in een staat waarin veilig fietsen gewoon niet mogelijk is", zei de Italiaan, die in het algemeen klassement al was gezakt naar de 51e plek.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
9 uur geleden