Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehavende fitnessketen Basic-Fit wil sneller uitbreiden

Gehavende fitnessketen Basic-Fit wil sneller uitbreiden

AMSTERDAM (ANP) - Basic-Fit wil in een fors hoger tempo nieuwe sportscholen openen dan het nu doet. De Nederlandse fitnessketen leed het afgelopen jaar nog zwaar onder de coronacrisis, doordat sportscholen gedwongen moesten sluiten. Ondanks die tegenvaller mikt het beursgenoteerde bedrijf er nu op jaarlijks 200 tot 300 nieuwe clubs te openen.

De afgelopen vijf jaar breidde Basic-Fit jaarlijks met 100 tot 150 nieuwe filialen uit. Volgens topman René Moos is het zo kort na de economische crisis een goed moment om dat tempo op te voeren. De keten met zo'n 1000 filialen zou een goede uitgangspositie hebben om marktaandeel te veroveren nu mensen na maandenlange lockdowns weer naar de sportschool willen.

Coronamaatregelen in Nederland, België, Frankrijk, Spanje en Luxemburg, waar Basic-Fit actief is, zadelden het bedrijf in het eerste halfjaar van 2021 nog op met een fors lagere omzet en een nettoverlies van 126 miljoen euro. Maar na de versoepelingen die sinds het afgelopen voorjaar zijn ingezet, stromen de nieuwe leden weer toe.

Snel herstel

Het bedrijf rekent dan ook op snel herstel, zo is te lezen in een strategie-update aan beleggers. Als overheden niet opnieuw strenge lockdowns afkondigen verwacht Basic-Fit volgend jaar 1 miljoen nieuwe sportschoolabonnementen te verkopen. Die aanwas moet een omzet van minimaal 800 miljoen euro opleveren. Dat is veel meer dan de 515 miljoen aan opbrengsten die het bedrijf binnenhaalde in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. De aangepaste bedrijfswinst, dus voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen, zal rond de 240 miljoen euro zijn.

Sportscholen zijn nog niet helemaal af van coronamaatregelen. In Frankrijk, de grootste markt voor Basic-Fit, merkte het bedrijf dat de verplichte coronapas een negatieve invloed heeft op de ledenaantallen. Ook leidt de verplichting tot meer opzeggingen. In Nederland moeten fitnessclubs vanaf zaterdag bezoekers ook gaan controleren op een coronatoegangsbewijs, wat in de branche tot zorgen over het verlies aan leden heeft geleid.

Meer uit Financieel

VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

5 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

6 uur geleden
Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

8 uur geleden
FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

10 uur geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

21 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

23 uur geleden