Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehavend Ajax komt met zege op PEC Zwolle dichter bij titel

Gehavend Ajax komt met zege op PEC Zwolle dichter bij titel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft weer een horde genomen op de weg die naar de 36e landstitel moet leiden. Zonder veel geblesseerde basisspelers bracht de koploper van de Eredivisie ook het thuisduel met laagvlieger PEC Zwolle tot een goed einde (3-0).

Koploper Ajax heeft nu een voorsprong van 7 punten op PSV, dat zondag nog wel tegen Willem II speelt. De club uit Amsterdam speelt in de laatste drie speelronden nog tegen AZ, sc Heerenveen en Vitesse. Ajax heeft nu veertien van de laatste vijftien competitiewedstrijden gewonnen. Maar die serie vertelt niet het hele verhaal. Bij zes van de laatste acht duels was het verschil maar een doelpuntje, dat vaak in de slotfase werd gemaakt.

Anders dan de uitslag doet vermoeden, kwam ook de zege op het tegen degradatie strijdende PEC niet makkelijk tot stand. De geblesseerden Antony, Lisandro Martínez, Noussair Mazraoui, Perr Schuurs en Remko Pasveer waren nog niet inzetbaar. Voor Edson Álvarez, Steven Berghuis en Devyne Rensch kwam een basisplaats ook nog te vroeg. Trainer Erik ten Hag had geen rechtsbuiten meer over en en besloot daarom voor een ander systeem te kiezen. Sébastien Haller en Dusan Tadic waren de spitsen van de thuisploeg. Mohammed Kudus en Kenneth Taylor moesten in balbezit op de flanken terecht komen.

Tadic verbrak clubrecord

Bij gebrek aan snelle aanvallers probeerde Ajax de defensie van PEC Zwolle al combinerend te ontregelen. Dat leverde aanvankelijk niet veel kansen om. De grootste mogelijkheden voor rust waren voor PEC Zwolle. Chardi Landu had na 40 seconden al met een kopbal moeten scoren en Daishawn Redan schoot gehaast over. Met dank aan Dusan Tadic leidde Ajax halverwege. De aanvoerder schoot in de 31e minuut fraai raak, op aangeven van Taylor.

Tadic verbrak een clubrecord tijdens het duel met PEC Zwolle. Sinds zijn komst in de zomer van 2018 miste hij nog geen enkele competitiewedstrijd voor Ajax. Hij speelde tegen PEC Zwolle zijn 124e duel op rij in de Eredivisie. Gert Bals bleef tussen 1965 en 1969 steken op een serie van 123 competitieduels. Youri Regeer kan alleen maar dromen van het record van Tadic. De 18-jarige rechtsback mocht voor het eerst beginnen met Ajax in de Eredivisie.

Davy Klaassen gaf Ajax in de 51e minuut wat meer adem, nadat Jurriën Timber de paal had geraakt. Haller mocht zich aanrekenen dat hij het duel voor open doel niet zo goed als besliste. Uiteindelijk tekende Klaassen in de 80e minuut wel voor een mooie 3-0.

Meer uit Voetbal

Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

20 minuten geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

1 uur geleden
Salah-Eddine niet fit genoeg voor PSV - Heracles

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.

1 uur geleden
Real Madrid - Manchester City en PSG - Chelsea in laatste 16 CL

NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.

2 uur geleden
Frimpong keert terug bij Liverpool-selectie van trainer Slot

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.

4 uur geleden
Messi gevloerd door veldbestormer in oefenduel op Puerto Rico

SAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.

4 uur geleden
Profs willen taboe over mentale problemen in voetbal doorbreken

ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.

9 uur geleden