Gehavend Ajax gaat voor nieuw Europees succes
LILLE (ANP) - Met een geïmproviseerde defensie wil Ajax in de uitwedstrijd tegen Lille OSC een indrukwekkende serie uitwedstrijden in de Champions League vervolgen. Een goed resultaat in Stade Pierre-Mauroy kan de halvefinalist van vorig seizoen op de drempel van de achtste finales van de koningsklasse brengen.
Ajax staat na vier groepsduels op zeven punten, net als Valencia en Chelsea. Lille heeft pas een puntje en strijdt voor een laatste kans om het Europese avontuur na de winterstop nog in de Europa League levend te houden. Ajax kan het zich makkelijk maken met een zege in het noorden van Frankrijk. Maar zelfs bij een nederlaag volstaat winst in de laatste groepswedstrijd tegen Valencia voor een plek in de achtste finales.
Trainer Erik ten Hag lijkt wel nooit klaar met puzzelen. Eindelijk leek hij het vertrek van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en Lasse Schöne redelijk te hebben opgevangen of David Neres raakte weer geblesseerd. Door de schorsing van Daley Blind en Joël Veltman mist hij tegen Lille het hart van zijn defensie. Het ervaren duo organiseert niet alleen de achterhoede. Veel aanvallen van Ajax beginnen vanaf de linkervoet van Blind.
Sergiño Dest
Perr Schuurs lijkt de logische vervanger voor Veltman. De Limburger zal als opdracht meekrijgen dat hij vooral niet te flegmatiek moet duelleren. Edson Álvarez of Lisandro Martínez zijn de voornaamste kandidaten voor de positie van de geschorste Blind. Martínez heeft als voordeel dat hij linksbenig is, maar trainer Erik ten Hag ziet de Argentijn de laatste weken ook heerlijk op het middenveld voetballen. Noussair Mazraoui heeft nog steeds een beetje last van een knieblessure. Als hij afhaakt, dan zal Sergiño Dest starten.
Ajax heeft al acht duels op rij in het hoofdtoernooi van de Champions League niet verloren. Dat is een aardige serie als je bedenkt dat AEK Athene, Benfica, Bayern München Real Madrid, Juventus, Tottenham Hotspur, Valencia en Chelsea de tegenstanders waren. De koploper van de eredivisie heeft op het hoogste Europese niveau ook al elf uitduels op rij gescoord.
Lille is niet meer zo sterk als de ploeg die vorig seizoen verrassend als tweede in de competitie eindigde. Toch had Ajax het in de thuiswedstrijd lastiger dan de uitslag doet vermoeden (3-0). "Wij hebben toen erg geflatteerd gewonnen", zei Ten Hag net nadat hij te horen kreeg dat Lille met Adama Soumaoro en José Fonte twee ervaren verdedigers mist. "Dat kunnen zij heus wel opvangen", reageerde hij luchtig.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
12 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
15 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
15 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
16 uur geleden