Gehavend Ajax gaat voor nieuw Europees succes
LILLE (ANP) - Met een geïmproviseerde defensie wil Ajax in de uitwedstrijd tegen Lille OSC een indrukwekkende serie uitwedstrijden in de Champions League vervolgen. Een goed resultaat in Stade Pierre-Mauroy kan de halvefinalist van vorig seizoen op de drempel van de achtste finales van de koningsklasse brengen.
Ajax staat na vier groepsduels op zeven punten, net als Valencia en Chelsea. Lille heeft pas een puntje en strijdt voor een laatste kans om het Europese avontuur na de winterstop nog in de Europa League levend te houden. Ajax kan het zich makkelijk maken met een zege in het noorden van Frankrijk. Maar zelfs bij een nederlaag volstaat winst in de laatste groepswedstrijd tegen Valencia voor een plek in de achtste finales.
Trainer Erik ten Hag lijkt wel nooit klaar met puzzelen. Eindelijk leek hij het vertrek van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en Lasse Schöne redelijk te hebben opgevangen of David Neres raakte weer geblesseerd. Door de schorsing van Daley Blind en Joël Veltman mist hij tegen Lille het hart van zijn defensie. Het ervaren duo organiseert niet alleen de achterhoede. Veel aanvallen van Ajax beginnen vanaf de linkervoet van Blind.
Sergiño Dest
Perr Schuurs lijkt de logische vervanger voor Veltman. De Limburger zal als opdracht meekrijgen dat hij vooral niet te flegmatiek moet duelleren. Edson Álvarez of Lisandro Martínez zijn de voornaamste kandidaten voor de positie van de geschorste Blind. Martínez heeft als voordeel dat hij linksbenig is, maar trainer Erik ten Hag ziet de Argentijn de laatste weken ook heerlijk op het middenveld voetballen. Noussair Mazraoui heeft nog steeds een beetje last van een knieblessure. Als hij afhaakt, dan zal Sergiño Dest starten.
Ajax heeft al acht duels op rij in het hoofdtoernooi van de Champions League niet verloren. Dat is een aardige serie als je bedenkt dat AEK Athene, Benfica, Bayern München Real Madrid, Juventus, Tottenham Hotspur, Valencia en Chelsea de tegenstanders waren. De koploper van de eredivisie heeft op het hoogste Europese niveau ook al elf uitduels op rij gescoord.
Lille is niet meer zo sterk als de ploeg die vorig seizoen verrassend als tweede in de competitie eindigde. Toch had Ajax het in de thuiswedstrijd lastiger dan de uitslag doet vermoeden (3-0). "Wij hebben toen erg geflatteerd gewonnen", zei Ten Hag net nadat hij te horen kreeg dat Lille met Adama Soumaoro en José Fonte twee ervaren verdedigers mist. "Dat kunnen zij heus wel opvangen", reageerde hij luchtig.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
3 uur geleden