Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehavend Ajax gaat voor nieuw Europees succes

Gehavend Ajax gaat voor nieuw Europees succes

LILLE (ANP) - Met een geïmproviseerde defensie wil Ajax in de uitwedstrijd tegen Lille OSC een indrukwekkende serie uitwedstrijden in de Champions League vervolgen. Een goed resultaat in Stade Pierre-Mauroy kan de halvefinalist van vorig seizoen op de drempel van de achtste finales van de koningsklasse brengen.

Ajax staat na vier groepsduels op zeven punten, net als Valencia en Chelsea. Lille heeft pas een puntje en strijdt voor een laatste kans om het Europese avontuur na de winterstop nog in de Europa League levend te houden. Ajax kan het zich makkelijk maken met een zege in het noorden van Frankrijk. Maar zelfs bij een nederlaag volstaat winst in de laatste groepswedstrijd tegen Valencia voor een plek in de achtste finales.

Trainer Erik ten Hag lijkt wel nooit klaar met puzzelen. Eindelijk leek hij het vertrek van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en Lasse Schöne redelijk te hebben opgevangen of David Neres raakte weer geblesseerd. Door de schorsing van Daley Blind en Joël Veltman mist hij tegen Lille het hart van zijn defensie. Het ervaren duo organiseert niet alleen de achterhoede. Veel aanvallen van Ajax beginnen vanaf de linkervoet van Blind.

Sergiño Dest

Perr Schuurs lijkt de logische vervanger voor Veltman. De Limburger zal als opdracht meekrijgen dat hij vooral niet te flegmatiek moet duelleren. Edson Álvarez of Lisandro Martínez zijn de voornaamste kandidaten voor de positie van de geschorste Blind. Martínez heeft als voordeel dat hij linksbenig is, maar trainer Erik ten Hag ziet de Argentijn de laatste weken ook heerlijk op het middenveld voetballen. Noussair Mazraoui heeft nog steeds een beetje last van een knieblessure. Als hij afhaakt, dan zal Sergiño Dest starten.

Ajax heeft al acht duels op rij in het hoofdtoernooi van de Champions League niet verloren. Dat is een aardige serie als je bedenkt dat AEK Athene, Benfica, Bayern München Real Madrid, Juventus, Tottenham Hotspur, Valencia en Chelsea de tegenstanders waren. De koploper van de eredivisie heeft op het hoogste Europese niveau ook al elf uitduels op rij gescoord.

Lille is niet meer zo sterk als de ploeg die vorig seizoen verrassend als tweede in de competitie eindigde. Toch had Ajax het in de thuiswedstrijd lastiger dan de uitslag doet vermoeden (3-0). "Wij hebben toen erg geflatteerd gewonnen", zei Ten Hag net nadat hij te horen kreeg dat Lille met Adama Soumaoro en José Fonte twee ervaren verdedigers mist. "Dat kunnen zij heus wel opvangen", reageerde hij luchtig.

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

2 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

3 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

3 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

7 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

8 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

9 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

10 uur geleden