Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gehavend Ajax gaat voor nieuw Europees succes

Gehavend Ajax gaat voor nieuw Europees succes

LILLE (ANP) - Met een geïmproviseerde defensie wil Ajax in de uitwedstrijd tegen Lille OSC een indrukwekkende serie uitwedstrijden in de Champions League vervolgen. Een goed resultaat in Stade Pierre-Mauroy kan de halvefinalist van vorig seizoen op de drempel van de achtste finales van de koningsklasse brengen.

Ajax staat na vier groepsduels op zeven punten, net als Valencia en Chelsea. Lille heeft pas een puntje en strijdt voor een laatste kans om het Europese avontuur na de winterstop nog in de Europa League levend te houden. Ajax kan het zich makkelijk maken met een zege in het noorden van Frankrijk. Maar zelfs bij een nederlaag volstaat winst in de laatste groepswedstrijd tegen Valencia voor een plek in de achtste finales.

Trainer Erik ten Hag lijkt wel nooit klaar met puzzelen. Eindelijk leek hij het vertrek van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en Lasse Schöne redelijk te hebben opgevangen of David Neres raakte weer geblesseerd. Door de schorsing van Daley Blind en Joël Veltman mist hij tegen Lille het hart van zijn defensie. Het ervaren duo organiseert niet alleen de achterhoede. Veel aanvallen van Ajax beginnen vanaf de linkervoet van Blind.

Sergiño Dest

Perr Schuurs lijkt de logische vervanger voor Veltman. De Limburger zal als opdracht meekrijgen dat hij vooral niet te flegmatiek moet duelleren. Edson Álvarez of Lisandro Martínez zijn de voornaamste kandidaten voor de positie van de geschorste Blind. Martínez heeft als voordeel dat hij linksbenig is, maar trainer Erik ten Hag ziet de Argentijn de laatste weken ook heerlijk op het middenveld voetballen. Noussair Mazraoui heeft nog steeds een beetje last van een knieblessure. Als hij afhaakt, dan zal Sergiño Dest starten.

Ajax heeft al acht duels op rij in het hoofdtoernooi van de Champions League niet verloren. Dat is een aardige serie als je bedenkt dat AEK Athene, Benfica, Bayern München Real Madrid, Juventus, Tottenham Hotspur, Valencia en Chelsea de tegenstanders waren. De koploper van de eredivisie heeft op het hoogste Europese niveau ook al elf uitduels op rij gescoord.

Lille is niet meer zo sterk als de ploeg die vorig seizoen verrassend als tweede in de competitie eindigde. Toch had Ajax het in de thuiswedstrijd lastiger dan de uitslag doet vermoeden (3-0). "Wij hebben toen erg geflatteerd gewonnen", zei Ten Hag net nadat hij te horen kreeg dat Lille met Adama Soumaoro en José Fonte twee ervaren verdedigers mist. "Dat kunnen zij heus wel opvangen", reageerde hij luchtig.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

8 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

8 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

9 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

9 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

11 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

12 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

12 uur geleden