Gehackt Mandemakers levert begin volgende week weer meubels
WAALWIJK (ANP) - Meubel- en keukenbedrijf De Mandemakers Groep (DMG) verwacht begin volgende week weer meubels te kunnen leveren na de cyberaanval met gijzelsoftware die dinsdag begon. Het hoofdkantoor is weer telefonisch en per mail bereikbaar. Ook de leveringen en montages van keukens en sanitair gaan door.
"Volledig operationeel op alle fronten zoals voor de hack kost meer tijd", zegt DMG. Een precieze planning is volgens het bedrijf achter de keukenmerken Mandemakers, Brugman en Keukenconcurrent en de meubelwinkels Montel, Morres en Piet Klerkx niet af te geven.
De vanuit Waalwijk opererende onderneming met tweehonderd vestigingen kampt sinds dinsdag met een cyberaanval. Daardoor waren de winkels en het hoofdkantoor woensdag telefonisch niet bereikbaar en zouden medewerkers naar huis zijn gestuurd doordat computersystemen niet werkten. De leveringen van meubelen werden per donderdag tijdelijk opgeschort.
Losgeld
De verantwoordelijke hacker eist losgeld. Het bedrijf wilde eerder niet zeggen of het de hacker het gevraagde losgeld betaalt.
DMG is zeker niet het eerste bedrijf dat slachtoffer is van een ransomware-aanval. Eerder was er bij logistiek dienstverlener Bakker al sprake van een aanval. Dat leidde toen tot tekorten van met name kaas bij supermarkten van Albert Heijn. Ook de Universiteit van Maastricht is eerder getroffen door een aanval met gijzelsoftware.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
18 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).
21 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
22 uur geleden