Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gegijzelde Nederlander met spoed genaturaliseerd

Gegijzelde Nederlander met spoed genaturaliseerd

DEN HAAG (ANP) - De 18-jarige Ofir Engel, die op 7 oktober door Hamas werd ontvoerd vanuit de kibboets Be'eri, heeft via een spoedprocedure de Nederlandse nationaliteit toegekend gekregen. Dat bevestigt het CIDI, het Centrum Informatie en Documentatie Israël, na berichtgeving van De Telegraaf.

Het idee is dat gijzelaars met een dubbele nationaliteit vanwege internationale druk kans hebben om eerder vrijgelaten te worden. Volgens het CIDI is de procedure om tot Nederlander genaturaliseerd te worden na zijn ontvoering in gang gezet.

Engel woont in Ramat Rachel, een kibboets bij Jeruzalem, en zijn ouders zijn Israëlisch. Samen met zijn schoonvader werd hij op 7 oktober ontvoerd. De vrouwen en kinderen van de familie konden ontsnappen. Zij zijn uren later door het Israëlische leger in veiligheid gebracht, aldus het CIDI.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat "zich in Gaza onder de gegijzelden een Nederlander bevindt. Deze jongeman had een Israëlisch paspoort en heeft op basis van zijn familieband deze week een Nederlands paspoort verkregen. Op die manier wordt gehoopt dat de kans op vrijlating vergroot kan worden." Verder gaat het ministerie niet in op de kwestie. Een zegsman van het ministerie kan niet zeggen of meer gegijzelden in beeld zijn om een Nederlands paspoort aan te verstrekken, of dat wordt verwacht dat meer mensen zich hiervoor melden.

Meer uit Binnenland

41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

2 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

2 uur geleden
Ali B in laatste woord: ik heb nooit iemand gedwongen

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.

3 uur geleden
Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

3 uur geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

3 uur geleden
Twee minderjarigen en een 18-jarige vast na dodelijk geweld Hoorn

HOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

4 uur geleden
Nieuwe radartoren in aanbouw bij luchthaven Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.

4 uur geleden