Gegijzelde Nederlander met spoed genaturaliseerd
DEN HAAG (ANP) - De 18-jarige Ofir Engel, die op 7 oktober door Hamas werd ontvoerd vanuit de kibboets Be'eri, heeft via een spoedprocedure de Nederlandse nationaliteit toegekend gekregen. Dat bevestigt het CIDI, het Centrum Informatie en Documentatie Israël, na berichtgeving van De Telegraaf.
Het idee is dat gijzelaars met een dubbele nationaliteit vanwege internationale druk kans hebben om eerder vrijgelaten te worden. Volgens het CIDI is de procedure om tot Nederlander genaturaliseerd te worden na zijn ontvoering in gang gezet.
Engel woont in Ramat Rachel, een kibboets bij Jeruzalem, en zijn ouders zijn Israëlisch. Samen met zijn schoonvader werd hij op 7 oktober ontvoerd. De vrouwen en kinderen van de familie konden ontsnappen. Zij zijn uren later door het Israëlische leger in veiligheid gebracht, aldus het CIDI.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat "zich in Gaza onder de gegijzelden een Nederlander bevindt. Deze jongeman had een Israëlisch paspoort en heeft op basis van zijn familieband deze week een Nederlands paspoort verkregen. Op die manier wordt gehoopt dat de kans op vrijlating vergroot kan worden." Verder gaat het ministerie niet in op de kwestie. Een zegsman van het ministerie kan niet zeggen of meer gegijzelden in beeld zijn om een Nederlands paspoort aan te verstrekken, of dat wordt verwacht dat meer mensen zich hiervoor melden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten ziet geen blokkades bij coalitiepartijen op een hogere belasting op vermogens. Dat zegt hij in het debat over de belastingen. Het gaat om het voorstel van PRO en Volt om meer belasting te heffen op vermogens en winst en zo de lasten voor werkenden te verlichten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kost de schatkist de komende jaren vele miljarden als het belastingplan van het kabinet het niet haalt, zei premier Rob Jetten tijdens het debat erover. Volgens hem loopt de Rijksoverheid volgend jaar bijna 2 miljard euro mis als het belastingplan wordt weggestemd. In 2028 zou dat oplopen tot 6,1 miljard euro, en "de jaren erna structureel 9 miljard euro".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
16 uur geleden