Gegijzelde Apple Store en vier anderen krijgen heldenspeld
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam heeft donderdag vijf mensen geëerd die in februari de gijzeling hebben moeten doorstaan in de Apple Store op het Leidseplein. Het gaat om de man uit Bulgarije die door de gijzelnemer lange tijd onder schot werd gehouden en vier mensen die zich urenlang verborgen hielden in een kast. Zij hebben van Halsema een heldenspeld gekregen.
"Namens alle Amsterdammers heb ik ze bedankt voor hun moed en daadkracht", schrijft Halsema op Instagram. Volgens de burgemeester leefde heel het land mee met de Bulgaar, die tijdens de gijzeling "in een split second" besloot om weg te rennen toen hij voor de deur van de winkel het water moest ophalen waar de gijzelnemer om had gevraagd. De 27-jarige verdachte uit Amsterdam rende daarop achter hem aan en werd vervolgens door de politie aangereden. Hij overleed een dag later aan zijn verwondingen.
"Zijn heldendaad is ongelofelijk moedig, ook al ziet hij zichzelf niet als held", schrijft Halsema over de Bulgaar, die net als de andere vier anoniem wil blijven. Ook zij waren volgens Halsema moedig. "Ondanks hun benarde situatie wisten zij belangrijke informatie over de gijzeling door te geven aan de politie."
Tijdens de gijzeling schoot de gijzelnemer onder andere op de politie en dreigde hij zichzelf op te blazen. Hij eiste 200 miljoen euro aan cryptovaluta en een vrijgeleide uit het pand. Ongeveer zeventig mensen die zich in het pand schuilhielden werden tijdens en na de gijzeling door de politie in veiligheid gebracht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen weten.
42 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
9 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
11 uur geleden