Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gegevens passagiers buitgemaakt bij datalek op Britse luchthavens

Gegevens passagiers buitgemaakt bij datalek op Britse luchthavens

MANCHESTER (ANP) - De exploitant van de Britse luchthavens van Manchester, Londen Stansted en East Midlands is getroffen door een datalek, waarbij ook gegevens van passagiers zijn buitgemaakt. Manchester Airports Group meldde donderdag dat "een onbevoegde derde partij een hoeveelheid klantgegevens" in handen heeft gekregen.

De buitgemaakte data hebben betrekking op wifi-aanmeldingen op een van de luchthavens en op boekingen voor parkeerplaatsen, loungeplekken en een versnelde doorgang door de beveiligingscontrole. Het gaat daarbij om e-mailadressen, telefoonnummers, kentekens en postcodes. Bank- en betalingsgegevens zijn volgens Manchester Airports Group veilig.

De exploitant meldt niet hoeveel passagiers door het incident zijn getroffen. Volgens Manchester Evening News zijn de data van ongeveer 8,7 miljoen passagiers gelekt. De exploitant stelt contact te hebben opgenomen met de getroffen passagiers.

Verstoringen

Manchester Airports Group zegt dat het cyberincident niet heeft geleid tot verstoringen op de luchthavens en dat de veiligheid niet in het geding is geweest. Toekomstige boekingen zijn niet geraakt door het lek, maar passagiers kunnen die "uit voorzorg" tijdelijk niet meer online beheren.

De exploitant meldt niet hoe het lek kon gebeuren. Het bedrijf heeft het incident gemeld bij de autoriteiten. Toen het werd ontdekt, heeft de exploitant naar eigen zeggen meteen maatregelen genomen om de situatie onder controle te krijgen. De toegang tot de getroffen systemen is beperkt en gespecialiseerde cybersecurity-experts zijn ingeschakeld. "Ons team voor gegevensbescherming houdt toezicht op de aanpak om ervoor te zorgen dat alle genomen maatregelen passend en grondig zijn en in overeenstemming met onze wettelijke verplichtingen."

Meer uit Financieel

TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

8 minuten geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

2 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

3 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

4 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

5 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

1 dag geleden