Gegevens klanten Ferrari buitgemaakt na hack met gijzelsoftware
MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Gegevens van klanten van Ferrari zijn door hackers buitgemaakt, heeft het sportwagenmerk aan zijn klanten laten weten. Dat gebeurde tijdens een aanval met gijzelsoftware, waarbij hackers de computer vergrendelen en pas weer vrijgeven als het slachtoffer een bepaald bedrag betaalt. Dat is Ferrari niet van plan. Het Italiaanse bedrijf kijkt wel naar een mogelijke samenwerking met een cybersecuritybedrijf naar aanleiding van de aanval.
Bij de hack zijn onder meer namen, adressen, e-mailadressen en telefoonnummers van klanten buitgemaakt, schrijft topman Benedetto Vigna van Ferrari. Maar betalingsgegevens, bankrekeningnummers en informatie over welke Ferrari's klanten bezitten of besteld hebben is wel veilig. Ook is de productie van Ferrari niet getroffen.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.
2 uur geledenDÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische olieproductie is in mei gedaald naar het laagste niveau in een jaar, nadat Oekraïne de aanvallen op Russische olie-infrastructuur vorige maand aanzienlijk opvoerde. Oekraïne heeft in mei ten minste 31 aanvallen op onder meer raffinaderijen en pijpleidingen in Rusland uitgevoerd. Daarmee probeert Kiev de olie-inkomsten van Moskou te raken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wereldwijd zullen mensen de komende jaren minder alcohol gaan drinken, ondanks dat het aantal mensen stijgt dat oud genoeg is om dit te mogen doen. Dat blijkt uit een studie van marktonderzoeksbureau IWSR.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Particuliere beleggers hebben voor meer dan 70 miljard dollar ingeschreven op de beursgang van SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat betekent dat het grootste deel van de individuele beleggers mis zal grijpen bij het beursdebuut van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk vrijdagmiddag.
4 uur geleden