Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gegevens klanten Ferrari buitgemaakt na hack met gijzelsoftware

Gegevens klanten Ferrari buitgemaakt na hack met gijzelsoftware

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Gegevens van klanten van Ferrari zijn door hackers buitgemaakt, heeft het sportwagenmerk aan zijn klanten laten weten. Dat gebeurde tijdens een aanval met gijzelsoftware, waarbij hackers de computer vergrendelen en pas weer vrijgeven als het slachtoffer een bepaald bedrag betaalt. Dat is Ferrari niet van plan. Het Italiaanse bedrijf kijkt wel naar een mogelijke samenwerking met een cybersecuritybedrijf naar aanleiding van de aanval.

Bij de hack zijn onder meer namen, adressen, e-mailadressen en telefoonnummers van klanten buitgemaakt, schrijft topman Benedetto Vigna van Ferrari. Maar betalingsgegevens, bankrekeningnummers en informatie over welke Ferrari's klanten bezitten of besteld hebben is wel veilig. Ook is de productie van Ferrari niet getroffen.

Meer uit Financieel

VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

17 minuten geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

1 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd na sterke groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.

1 uur geleden
Sterkste kwartaalgroei in twee jaar voor Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.

2 uur geleden
Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciƫle partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

3 uur geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

4 uur geleden