Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gegevens klanten Ferrari buitgemaakt na hack met gijzelsoftware

Gegevens klanten Ferrari buitgemaakt na hack met gijzelsoftware

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Gegevens van klanten van Ferrari zijn door hackers buitgemaakt, heeft het sportwagenmerk aan zijn klanten laten weten. Dat gebeurde tijdens een aanval met gijzelsoftware, waarbij hackers de computer vergrendelen en pas weer vrijgeven als het slachtoffer een bepaald bedrag betaalt. Dat is Ferrari niet van plan. Het Italiaanse bedrijf kijkt wel naar een mogelijke samenwerking met een cybersecuritybedrijf naar aanleiding van de aanval.

Bij de hack zijn onder meer namen, adressen, e-mailadressen en telefoonnummers van klanten buitgemaakt, schrijft topman Benedetto Vigna van Ferrari. Maar betalingsgegevens, bankrekeningnummers en informatie over welke Ferrari's klanten bezitten of besteld hebben is wel veilig. Ook is de productie van Ferrari niet getroffen.

Meer uit Financieel

Chinese bedrijven doelwit van nieuwe sancties VS tegen Iran

HONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.

4 minuten geleden
Scheepvaart in Straat van Hormuz zakt naar laagste punt sinds mei

SINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.

12 minuten geleden
Duitse economie iets sterker gegroeid dan eerder gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.

1 uur geleden
Staking Noorse luchtverkeersleiders voorbij na deal over cao

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De staking van Noorse luchtverkeersleiders van de afgelopen dagen is voorbij door een deal over een nieuwe cao. De staking ontregelde het vliegverkeer in Noorwegen, waardoor ook enkele vluchten van KLM tussen Amsterdam en Oslo in het weekend kwamen te vervallen.

1 uur geleden
Miljoenenklus voor Arcadis en Witteveen+Bos in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Ingenieursbureaus Arcadis en Witteveen+Bos gaan de gemeente Amsterdam helpen bij het verbeteren van de bereikbaarheid van IJburg, Zeeburgereiland en de oostelijke binnenstad. De klus, met een contractwaarde van maximaal 15 miljoen euro, richt zich op de IJburglaan van de Piet Heintunnel tot Steigereiland. De plannen omvatten onder meer een nieuwe onderdoorgang bij de Piet Heintunnel, een fiets- en voetgangersbrug, verlegging van de IJ-tram en aanpassingen aan de aansluiting op de A10.

1 uur geleden
Onderzoek: ruim helft particuliere beleggers vermoedt AI-zeepbel

UTRECHT (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse particuliere beleggers denkt dat rond aandelen in kunstmatige intelligentie sprake is van een zeepbel. Tegelijk noemen beleggers AI het vaakst als het meest kansrijke beleggingsthema voor de komende drie jaar, meldt Rabobank op basis van een enquête onder 2283 beleggers.

1 uur geleden
Fraudehelpdesk waarschuwt voor nepmails van iDEAL

APELDOORN (ANP) - De Fraudehelpdesk waarschuwt Nederlanders voor een valse e-mail die zogenaamd van iDEAL-WeroNL zou zijn. Volgens de desk hebben mensen recent nepmails gekregen waarin staat dat ze geld terugkrijgen en dat ze hun identiteit moeten bevestigen.

1 uur geleden