Gegevens in beslag genomen bij grote Duitse actie tegen Hamas
BERLIJN (ANP) - Bij de grote politieactie tegen de Palestijnse organisaties Hamas en Samidoun in Duitsland zijn apparatuur en documenten in beslag genomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn uiteindelijk vijfhonderd politiemensen bezig geweest met de doorzoeking van zestien panden, vooral appartementen. Er worden geen aanhoudingen gemeld.
Volgens de autoriteiten zijn mobiele telefoons, laptops, datadragers en "verschillende documenten" in beslag genomen. De hoop is dat er gegevens worden gevonden waarmee organisatiestructuren worden blootgelegd. Het ministerie zegt ook islamgeleerden ingeschakeld te hebben "om te helpen bewijsmateriaal te beoordelen".
Hamas en Samidoun zijn verboden in Duitsland. "Islamisten en antisemieten kunnen en zullen zich hier nergens veilig wanen", zegt minister Nancy Faeser.
De doorzoekingen begonnen om 06.00 uur 's ochtends. Er werden elf doorzoekingen gedaan in Berlijn voor onderzoek naar zowel Hamas als Samidoun. Daarnaast zijn twee doorzoekingen gedaan in Noordrijn-Westfalen, twee in Nedersaksen en één in Sleeswijk-Holstein. Die hadden alleen met onderzoek naar Hamas te maken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden