Gegevens in beslag genomen bij grote Duitse actie tegen Hamas
BERLIJN (ANP) - Bij de grote politieactie tegen de Palestijnse organisaties Hamas en Samidoun in Duitsland zijn apparatuur en documenten in beslag genomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn uiteindelijk vijfhonderd politiemensen bezig geweest met de doorzoeking van zestien panden, vooral appartementen. Er worden geen aanhoudingen gemeld.
Volgens de autoriteiten zijn mobiele telefoons, laptops, datadragers en "verschillende documenten" in beslag genomen. De hoop is dat er gegevens worden gevonden waarmee organisatiestructuren worden blootgelegd. Het ministerie zegt ook islamgeleerden ingeschakeld te hebben "om te helpen bewijsmateriaal te beoordelen".
Hamas en Samidoun zijn verboden in Duitsland. "Islamisten en antisemieten kunnen en zullen zich hier nergens veilig wanen", zegt minister Nancy Faeser.
De doorzoekingen begonnen om 06.00 uur 's ochtends. Er werden elf doorzoekingen gedaan in Berlijn voor onderzoek naar zowel Hamas als Samidoun. Daarnaast zijn twee doorzoekingen gedaan in Noordrijn-Westfalen, twee in Nedersaksen en één in Sleeswijk-Holstein. Die hadden alleen met onderzoek naar Hamas te maken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden