Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gegevens in beslag genomen bij grote Duitse actie tegen Hamas

Gegevens in beslag genomen bij grote Duitse actie tegen Hamas

BERLIJN (ANP) - Bij de grote politieactie tegen de Palestijnse organisaties Hamas en Samidoun in Duitsland zijn apparatuur en documenten in beslag genomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn uiteindelijk vijfhonderd politiemensen bezig geweest met de doorzoeking van zestien panden, vooral appartementen. Er worden geen aanhoudingen gemeld.

Volgens de autoriteiten zijn mobiele telefoons, laptops, datadragers en "verschillende documenten" in beslag genomen. De hoop is dat er gegevens worden gevonden waarmee organisatiestructuren worden blootgelegd. Het ministerie zegt ook islamgeleerden ingeschakeld te hebben "om te helpen bewijsmateriaal te beoordelen".

Hamas en Samidoun zijn verboden in Duitsland. "Islamisten en antisemieten kunnen en zullen zich hier nergens veilig wanen", zegt minister Nancy Faeser.

De doorzoekingen begonnen om 06.00 uur 's ochtends. Er werden elf doorzoekingen gedaan in Berlijn voor onderzoek naar zowel Hamas als Samidoun. Daarnaast zijn twee doorzoekingen gedaan in Noordrijn-Westfalen, twee in Nedersaksen en één in Sleeswijk-Holstein. Die hadden alleen met onderzoek naar Hamas te maken.

Meer uit Buitenland

Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

24 minuten geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

1 uur geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

3 uur geleden
VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

5 uur geleden
Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

7 uur geleden