Gegevens in beslag genomen bij grote Duitse actie tegen Hamas
BERLIJN (ANP) - Bij de grote politieactie tegen de Palestijnse organisaties Hamas en Samidoun in Duitsland zijn apparatuur en documenten in beslag genomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn uiteindelijk vijfhonderd politiemensen bezig geweest met de doorzoeking van zestien panden, vooral appartementen. Er worden geen aanhoudingen gemeld.
Volgens de autoriteiten zijn mobiele telefoons, laptops, datadragers en "verschillende documenten" in beslag genomen. De hoop is dat er gegevens worden gevonden waarmee organisatiestructuren worden blootgelegd. Het ministerie zegt ook islamgeleerden ingeschakeld te hebben "om te helpen bewijsmateriaal te beoordelen".
Hamas en Samidoun zijn verboden in Duitsland. "Islamisten en antisemieten kunnen en zullen zich hier nergens veilig wanen", zegt minister Nancy Faeser.
De doorzoekingen begonnen om 06.00 uur 's ochtends. Er werden elf doorzoekingen gedaan in Berlijn voor onderzoek naar zowel Hamas als Samidoun. Daarnaast zijn twee doorzoekingen gedaan in Noordrijn-Westfalen, twee in Nedersaksen en één in Sleeswijk-Holstein. Die hadden alleen met onderzoek naar Hamas te maken.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
5 uur geleden