
Gefrustreerde Pliskova uitgeschakeld in Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolina Pliskova is uitgeschakeld in de derde ronde van de Australian Open. De voormalige nummer 1 van de wereld, die als zesde was geplaatst in het grand slam van Melbourne, verloor in twee sets van haar landgenote Karilona Muchova: 5-7 5-7.
Pliskova had vooral ruzie met zichzelf in de partij en reageerde haar frustraties af op haar racket. De umpire nam haar een punt af nadat ze voor de tweede keer haar racket wegsmeet. De tweede keer deed ze dat in de spelerstunnel uit het zicht van de umpire, maar een official was getuige en gaf het vergrijp alsnog door.
Het strafpunt maakte voor even beter tennis los bij Pliskova. Ze won in de tweede set vijf games op rij, maar vervolgens ging het weer helemaal mis en won Muchova zeven games op rij en daarmee de partij. Muchova treft in de vierde ronde de Belgische Elise Mertens, die superieur was aan de Zwitserse Belinda Bencic. Mertens won in een goed uur in twee sets: 6-2 6-1.
Elina Svitolina moest even op gang komen tegen Joelia Poetintseva, maar toen de nummer vijf van de plaatsingslijst uit Oekraïne haar slag gevonden had, rekende ze snel af met haar Kazachse tegenstander: 6-4 6-0. Bij een achterstand van 4-3 in de eerste set kwam Svitolina op stoom en won de volgende negen games. Ze neemt het in de vierde ronde op tegen de ongeplaatste Amerikaanse Jessica Pegula, die in de derde ronde veel te sterk was voor de Franse Kristina Mladenovic: 6-2 6-1.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
2 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
6 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
6 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
6 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
9 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
10 uur geleden