Gefrustreerde Leclerc wil opheldering van Ferrari over strategie
SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft om opheldering gevraagd bij Ferrari over de strategie tijdens de Formule 1-race op Silverstone. De Monegask reed aan de leiding toen in de slotfase de safetycar de baan op kwam. De coureurs achter hem maakten snel een pitstop en wisselden naar verse banden, maar Ferrari gaf Leclerc opdracht op de baan te blijven. De coureur moest vervolgens in de laatste ronden van de race lijdzaam toezien hoe zijn teamgenoot Carlos Sainz, Sergio Pérez (Red Bull) en Lewis Hamilton (Mercedes) hem voorbijgingen.
"Ik wil precies weten wat de reden is geweest, want naar mijn mening had ik de race kunnen winnen. Dat gevoel was heel sterk bij mij naarmate de race vorderde. Het is duidelijk dat ik na die safetycar geen schijn van kans had. Ik ben echt tot het uiterste gegaan om mijn positie vast te houden, maar op die oude banden lukte dat niet", zei Leclerc. "Het mag duidelijk zijn dat ik heel gefrustreerd ben, ook al ben ik blij voor Carlos, die zijn eerste zege ooit behaalde."
Leclerc sprak kort na de race wel even met teambaas Mattia Binotto. Die leek hem een standje te geven voor het bekritiseren van de teamstrategie, maar volgens de coureur probeerde Binotto hem juist op te beuren. "Ik was vanzelfsprekend erg teleurgesteld."
Binotto verklaarde nadien dat hij erop gokte dat Leclerc het wel zou redden met zijn oude banden. "Er was geen tijd om ze allebei te laten pitten en Sainz' banden waren meer versleten dan die van Charles. Bovendien lag Charles op dat moment aan de leiding."
Leclerc finishte als vierde en liep in het kampioenschap maar 6 punten in op leider Max Verstappen, die als zevende eindigde op Silverstone.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
8 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
18 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
7 uur geleden