Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gefrustreerde Leclerc wil opheldering van Ferrari over strategie

Gefrustreerde Leclerc wil opheldering van Ferrari over strategie

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft om opheldering gevraagd bij Ferrari over de strategie tijdens de Formule 1-race op Silverstone. De Monegask reed aan de leiding toen in de slotfase de safetycar de baan op kwam. De coureurs achter hem maakten snel een pitstop en wisselden naar verse banden, maar Ferrari gaf Leclerc opdracht op de baan te blijven. De coureur moest vervolgens in de laatste ronden van de race lijdzaam toezien hoe zijn teamgenoot Carlos Sainz, Sergio Pérez (Red Bull) en Lewis Hamilton (Mercedes) hem voorbijgingen.

"Ik wil precies weten wat de reden is geweest, want naar mijn mening had ik de race kunnen winnen. Dat gevoel was heel sterk bij mij naarmate de race vorderde. Het is duidelijk dat ik na die safetycar geen schijn van kans had. Ik ben echt tot het uiterste gegaan om mijn positie vast te houden, maar op die oude banden lukte dat niet", zei Leclerc. "Het mag duidelijk zijn dat ik heel gefrustreerd ben, ook al ben ik blij voor Carlos, die zijn eerste zege ooit behaalde."

Leclerc sprak kort na de race wel even met teambaas Mattia Binotto. Die leek hem een standje te geven voor het bekritiseren van de teamstrategie, maar volgens de coureur probeerde Binotto hem juist op te beuren. "Ik was vanzelfsprekend erg teleurgesteld."

Binotto verklaarde nadien dat hij erop gokte dat Leclerc het wel zou redden met zijn oude banden. "Er was geen tijd om ze allebei te laten pitten en Sainz' banden waren meer versleten dan die van Charles. Bovendien lag Charles op dat moment aan de leiding."

Leclerc finishte als vierde en liep in het kampioenschap maar 6 punten in op leider Max Verstappen, die als zevende eindigde op Silverstone.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

4 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

4 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

6 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

7 uur geleden