Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geëvacueerden Los Angeles kunnen nog dagen niet naar huis

Geëvacueerden Los Angeles kunnen nog dagen niet naar huis

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen die door de enorme branden in en rondom Los Angeles hun huizen uit moesten, kunnen de komende vier dagen nog niet terug naar huis, aldus functionarissen zondag. Inmiddels hebben evacués rijen gevormd bij controleposten in de hoop de evacuatiezones in te komen die zijn gecreëerd bij de wijk Pacific Palisades en bij het stadsdeel Eaton, waar ook veel bosbranden woeden.

Veel mensen zijn wanhopig om terug te keren naar hun huizen, om medicijnen of kleding op te halen die ze na overhaast vertrek niet konden meenemen. Sommigen willen vooral weten of hun huis de branden heeft overleefd. Brandweercommandant Anthony Marrone van Los Angeles County zei zondag dat de verwachte windstoten betekenen dat de noodsituatie nog lang niet voorbij is. "Ze kunnen niet naar huis, simpelweg omdat het niet veilig is", vertelde hij op een persconferentie.

"Het is onze gezamenlijke prioriteit om bewoners zo snel mogelijk weer in hun huizen te krijgen", aldus Marrone. De brandweercommandant zei dat het gesprek over terugkeer pas kan plaatsvinden nadat de krachtige winden, die naar verwachting tot woensdag aanhouden, weer voorbij zijn. "Wees gerust, donderdagochtend beginnen we de gesprekken over de terugkeer van de bevolking."

Meer uit Buitenland

Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

16 minuten geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

30 minuten geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

1 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

1 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

3 uur geleden
Herkozen leider Centraal-Afrikaanse Republiek nodigt Poetin uit

BANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

3 uur geleden