Geëvacueerde Israëli's dit jaar mogelijk niet meer naar huis
TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische ministerie van Defensie wil de evacuatie van burgers bij de grens met de Gazastrook en Libanon verlengen, melden media in het land. Het idee is dat de bewoners dit jaar niet meer huiswaarts keren.
De evacuaties zijn uitgevoerd in een reactie op de oorlog tegen Hamas. Sinds het conflict bijna drie weken geleden escaleerde, is het ook onrustig in het noorden bij Libanon. Dat komt doordat de Hezbollahgroepering, die Hamas steunt, vanuit Libanon Israël beschiet en daarop schieten Israëlische militairen terug.
De Israëlische autoriteiten zeiden vorige week dat ongeveer 200.000 inwoners van 105 gemeenschappen opdracht hebben gekregen te evacueren. Als ze elders in Israël geen familie hebben waar ze kunnen verblijven, worden ze ondergebracht in hotels en pensions.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
2 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
7 uur geleden