Geëvacueerde inwoners kustplaats Kos mogen terugkeren
ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse autoriteiten zeggen dat de natuurbrand bij de plaats Kardamena op Kos in intensiteit is afgenomen. Geëvacueerde toeristen en inwoners kunnen terugkeren naar hun hotels en huizen.
Een hoge bestuurder van de eilandengroep Dodekanesos meldt dat er geen gebouwen zijn beschadigd. De hulpdiensten hebben meer dan honderd brandweerlieden ingezet om te voorkomen dat het vuur weer oplaait. De brand had Kardamena 's nachts bereikt. Mensen moesten de nacht noodgedwongen doorbrengen in sporthallen en op andere locaties.
In Griekenland waren afgelopen weekend al tientallen branden gemeld. Premier Kyriakos Mitsotakis waarschuwde later bij kabinetsberaad dat zijn land door het droge weer opnieuw een risicovolle zomer met natuurbranden tegemoet gaat. Er zijn dinsdag ook branden gemeld op de eilanden Kreta en Chios.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
9 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
14 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
20 uur geleden