Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geëvacueerde inwoners kustplaats Kos mogen terugkeren

Geëvacueerde inwoners kustplaats Kos mogen terugkeren

ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse autoriteiten zeggen dat de natuurbrand bij de plaats Kardamena op Kos in intensiteit is afgenomen. Geëvacueerde toeristen en inwoners kunnen terugkeren naar hun hotels en huizen.

Een hoge bestuurder van de eilandengroep Dodekanesos meldt dat er geen gebouwen zijn beschadigd. De hulpdiensten hebben meer dan honderd brandweerlieden ingezet om te voorkomen dat het vuur weer oplaait. De brand had Kardamena 's nachts bereikt. Mensen moesten de nacht noodgedwongen doorbrengen in sporthallen en op andere locaties.

In Griekenland waren afgelopen weekend al tientallen branden gemeld. Premier Kyriakos Mitsotakis waarschuwde later bij kabinetsberaad dat zijn land door het droge weer opnieuw een risicovolle zomer met natuurbranden tegemoet gaat. Er zijn dinsdag ook branden gemeld op de eilanden Kreta en Chios.

Meer uit Buitenland

Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

34 minuten geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

1 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

3 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

7 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

7 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

8 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

8 uur geleden