
Geëvacueerde inwoners kustplaats Kos mogen terugkeren
ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse autoriteiten zeggen dat de natuurbrand bij de plaats Kardamena op Kos in intensiteit is afgenomen. Geëvacueerde toeristen en inwoners kunnen terugkeren naar hun hotels en huizen.
Een hoge bestuurder van de eilandengroep Dodekanesos meldt dat er geen gebouwen zijn beschadigd. De hulpdiensten hebben meer dan honderd brandweerlieden ingezet om te voorkomen dat het vuur weer oplaait. De brand had Kardamena 's nachts bereikt. Mensen moesten de nacht noodgedwongen doorbrengen in sporthallen en op andere locaties.
In Griekenland waren afgelopen weekend al tientallen branden gemeld. Premier Kyriakos Mitsotakis waarschuwde later bij kabinetsberaad dat zijn land door het droge weer opnieuw een risicovolle zomer met natuurbranden tegemoet gaat. Er zijn dinsdag ook branden gemeld op de eilanden Kreta en Chios.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
4 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
13 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
16 uur geleden