Geert Wilders en Hedy d'Ancona met voorkeursstemmen verkozen
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft zo veel stemmen gekregen bij de Europese verkiezingen, dat hij met voorkeursstemmen in het Europees Parlement kan komen. Hij was lijstduwer voor zijn partij en kreeg meer dan 330.000 stemmen. In 2014 was hij ook verkozen, maar toen zag hij af van zijn plek in het Europees Parlement.
Bij GroenLinks-PvdA is partijcoryfee Hedy d'Ancona (86) met voorkeursstemmen verkozen. Zij kreeg ruim 21.000 stemmen, meer dan twaalf van haar negentien partijgenoten. Het is niet bekend of zij de zetel aanvaardt. Partijgenoten Catarina Cordeiro Vieira kreeg ook genoeg stemmen om in het Europees Parlement te komen, ondanks een te lage plek op de kandidatenlijst.
Bij de VVD werd Anouk van Brug met voorkeursstemmen verkozen. Ze stond negende op de lijst van haar partij, die vier zetels kreeg. Haar voorkeurszetel gaat ten koste van Lennart Salemink.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
22 uur geleden