Geert Wilders en Hedy d'Ancona met voorkeursstemmen verkozen
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft zo veel stemmen gekregen bij de Europese verkiezingen, dat hij met voorkeursstemmen in het Europees Parlement kan komen. Hij was lijstduwer voor zijn partij en kreeg meer dan 330.000 stemmen. In 2014 was hij ook verkozen, maar toen zag hij af van zijn plek in het Europees Parlement.
Bij GroenLinks-PvdA is partijcoryfee Hedy d'Ancona (86) met voorkeursstemmen verkozen. Zij kreeg ruim 21.000 stemmen, meer dan twaalf van haar negentien partijgenoten. Het is niet bekend of zij de zetel aanvaardt. Partijgenoten Catarina Cordeiro Vieira kreeg ook genoeg stemmen om in het Europees Parlement te komen, ondanks een te lage plek op de kandidatenlijst.
Bij de VVD werd Anouk van Brug met voorkeursstemmen verkozen. Ze stond negende op de lijst van haar partij, die vier zetels kreeg. Haar voorkeurszetel gaat ten koste van Lennart Salemink.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
3 dagen geleden