Geerds in tweede Nederlandse tijd ooit naar titel 60 meter horden
APELDOORN (ANP) - Job Geerds heeft bij de NK indooratletiek in Apeldoorn met de tweede Nederlandse tijd ooit de titel veroverd op de 60 meter horden. De 21-jarige Amsterdammer spurtte naar het goud in 7,57 seconden. Hij bleef daarmee vijf honderdsten boven het Nederlands record van 7,52 van Gregory Sedoc.
Geerds dook ook onder de limiet voor de WK indoor in Glasgow (1-3 maart). Daar wil hij proberen nog sneller te gaan en Sedoc het record afhandig te maken. "Ik hoopte vandaag al op de limiet, super dat dat is gelukt. Ik hoop in Glasgow nog harder te gaan, daar ga ik mijn best voor doen", zei de kampioen na afloop.
Geerds prolongeerde zijn titel van vorig jaar. Mark Heiden pakte het zilver in 7,70. De fotofinish wees uit dat hij net iets sneller was dan Koen Smet, die met dezelfde tijd het brons behaalde.
Bij de vrouwen was het goud op de 60 meter horden voor Maayke Tjin A-Lim. Ze plaatste zich met haar tijd van 7,98 voor de WK indoor. Tjin A-Lim is komende zomer ook actief op 100 meter horden bij de Olympische Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
23 uur geleden