Geen zorgen bij Oranje om coronaperikelen bij Schotland
ALMANCIL (ANP) - De KNVB maakt zich geen zorgen om de coronaperikelen bij Schotland, dat woensdagavond de tegenstander is van het Nederlands elftal. Eén van de Schotse voetballer testte dinsdag positief op het coronavirus en zes spelers doen uit voorzorg niet mee. "We houden ons al geruime tijd aan een uitvoerig en streng protocol, dat is bedoeld om de situatie 'veilig' te houden", zegt een woordvoerder van Oranje. Volgens hem zijn er geen zorgen over mogelijke risico's.
De oefeninterland in het Estádio Algarve in de Portugese stad Almancil begint om 20.45 uur. Schotland, dat net als Oranje meedoet aan het EK, is op trainingskamp in de buurt van de Spaanse stad Alicante. Bondscoach Steve Clarke besloot volgens BBC Schotland om naast de positief geteste middenvelder John Fleck nog zes spelers achter te laten in Spanje. Weliswaar hadden zij allemaal een negatieve coronatest, maar uit voorzorg doen ze niet mee.
"De Schotse bond heeft zeer adequaat gehandeld en ons voortdurend op de hoogte gehouden", aldus de KNVB. Clarke heeft nu slechts negentien spelers tot zijn beschikking voor het duel met Oranje.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
15 uur geleden