Geen zorgen bij Oranje om coronaperikelen bij Schotland
ALMANCIL (ANP) - De KNVB maakt zich geen zorgen om de coronaperikelen bij Schotland, dat woensdagavond de tegenstander is van het Nederlands elftal. Eén van de Schotse voetballer testte dinsdag positief op het coronavirus en zes spelers doen uit voorzorg niet mee. "We houden ons al geruime tijd aan een uitvoerig en streng protocol, dat is bedoeld om de situatie 'veilig' te houden", zegt een woordvoerder van Oranje. Volgens hem zijn er geen zorgen over mogelijke risico's.
De oefeninterland in het Estádio Algarve in de Portugese stad Almancil begint om 20.45 uur. Schotland, dat net als Oranje meedoet aan het EK, is op trainingskamp in de buurt van de Spaanse stad Alicante. Bondscoach Steve Clarke besloot volgens BBC Schotland om naast de positief geteste middenvelder John Fleck nog zes spelers achter te laten in Spanje. Weliswaar hadden zij allemaal een negatieve coronatest, maar uit voorzorg doen ze niet mee.
"De Schotse bond heeft zeer adequaat gehandeld en ons voortdurend op de hoogte gehouden", aldus de KNVB. Clarke heeft nu slechts negentien spelers tot zijn beschikking voor het duel met Oranje.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
12 uur geleden