Geen zorgen bij Koeman na opstappen voorzitter Bartomeu bij Barça
BARCELONA (ANP/RTR) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona maakt zich geen zorgen over zijn positie, ook al is de man die hem aanstelde afgelopen week opgestapt. Voorzitter Josep Bartomeu wachtte de verkiezingen van volgende maand niet af en legde dinsdag zijn functie neer. De andere bestuursleden volgden zijn voorbeeld.
"Ik heb geen idee of dit gevolgen heeft voor mij, dat is niet in mijn handen", zei Koeman tijdens een persconferentie. "Ik doe hier hard mijn best met als doel prijzen te winnen. De rest is bijzaak. Er wordt gesproken over verandering, maar ik maak me er niet druk om. Ik richt me op mijn taken."
Door het gebrek aan financiële daadkracht, de ruzie met sterspeler Lionel Messi die bijna vertrok, en de tegenvallende prestaties in het afgelopen seizoen was de positie van Bartomeu onder grote druk komen te staan. Toch stelde de 57-jarige preses deze zomer Koeman aan als opvolger van de ontslagen Quique Setién.
"Vanaf nu komen de kandidaten naar voren en die zullen hun plannen lanceren. We zullen wel zien wie de volgende voorzitter wordt", aldus Koeman, die zaterdag met zijn ploeg aantreedt tegen Alavés en na twee competitienederlagen op rij (Real Madrid en Getafe) een overwinning goed kan gebruiken.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
11 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
11 uur geleden