Geen zorgen bij Koeman na opstappen voorzitter Bartomeu bij Barça
BARCELONA (ANP/RTR) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona maakt zich geen zorgen over zijn positie, ook al is de man die hem aanstelde afgelopen week opgestapt. Voorzitter Josep Bartomeu wachtte de verkiezingen van volgende maand niet af en legde dinsdag zijn functie neer. De andere bestuursleden volgden zijn voorbeeld.
"Ik heb geen idee of dit gevolgen heeft voor mij, dat is niet in mijn handen", zei Koeman tijdens een persconferentie. "Ik doe hier hard mijn best met als doel prijzen te winnen. De rest is bijzaak. Er wordt gesproken over verandering, maar ik maak me er niet druk om. Ik richt me op mijn taken."
Door het gebrek aan financiële daadkracht, de ruzie met sterspeler Lionel Messi die bijna vertrok, en de tegenvallende prestaties in het afgelopen seizoen was de positie van Bartomeu onder grote druk komen te staan. Toch stelde de 57-jarige preses deze zomer Koeman aan als opvolger van de ontslagen Quique Setién.
"Vanaf nu komen de kandidaten naar voren en die zullen hun plannen lanceren. We zullen wel zien wie de volgende voorzitter wordt", aldus Koeman, die zaterdag met zijn ploeg aantreedt tegen Alavés en na twee competitienederlagen op rij (Real Madrid en Getafe) een overwinning goed kan gebruiken.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
7 uur geleden