Geen wraakgevoelens bij Real-coach Ancelotti voor duel met Bayern
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid heeft "geen wraakgevoelens" overgehouden aan zijn ontslag bij Bayern München in 2017. Dat zei de Italiaanse coach in aanloop naar het onderlinge duel in de halve finale van de Champions League van dinsdag.
Ancelotti, die Bayern naar de landstitel in 2017 leidde, werd in München al na vijftien maanden ontslagen. "Het had langer kunnen duren", wilde Ancelotti nog kwijt op een persconferentie. "Ik heb zeer goede herinneringen aan de stad."
De Italiaanse coach was ook vol lof over het huidige Bayern en trainer Thomas Tuchel. "Een tactisch genie", zei hij over de vertrekkende coach van de nummer 2 van Duitsland.
Spectaculair
Het was Ancelotti niet ontgaan dat Bayern in de kwartfinales Arsenal had uitgeschakeld (2-2 en 1-0). "Bayern speelde spectaculaire duels met Arsenal, een van de beste teams van Europa. Het is tekenend voor de kwaliteit en de geschiedenis van de club, die vergelijkbaar is met onze historie in deze competitie", aldus Ancelotti.
Real Madrid schakelde zelf titelverdediger Manchester City na strafschoppen uit in de kwartfinale. Na een doelpuntrijk gelijkspel in Madrid (3-3) eindigde de return in Manchester in 1-1. De wedstrijd tussen Bayern en Real Madrid begint dinsdag om 21.00 uur in München.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
10 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
13 uur geleden