Geen WK voor Nederlandse handballers
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handballers blijven thuis. De internationale handbalfederatie IHF heeft de Nederlandse bond laten weten geen verdere terugtrekkingen te verwachten voor het WK, dat woensdag in Egypte is begonnen. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson stond klaar om als reserve in te vallen in het geval een land vanwege het coronavirus niet kon meedoen aan de mondiale eindronde.
Oranje was in eerste instantie de derde reserve. Tsjechië en de Verenigde Staten moesten zich begin deze week vanwege coronabesmettingen binnen hun selecties terugtrekken. Noord-Macedonië en Zwitserland namen de opengevallen plekken in.
De Nederlandse handballers bereidden zich de afgelopen dagen voor op de reis naar Egypte voor het geval nog een land zou afhaken. Verschillende deelnemers hadden te maken met besmettingen binnen de selectie, zoals Kaapverdië dat in Portugal in quarantaine moest. Het leidde echter niet tot nog meer afmeldingen voor het WK.
De Nederlandse bond verklaarde zich bij de IHF bereid om de nationale ploeg naar Egypte te sturen, indien nodig. Bondscoach Richardsson zat woensdag op luchthaven Schiphol al klaar voor de mogelijke reis. "Ik heb mijn vlucht naar IJsland voor de zekerheid maar vast geskipt. Ik had werkelijk waar niet gedacht dat de situatie zo snel zou veranderen", zei de IJslander. "Begin deze maand had ik er nog geen moment bij stilgestaan, maar nu is het anders. Als we een oproep krijgen, gaan we. De spelers zijn er klaar voor. Het is voor hen een droom op een WK te spelen."
De enige keer dat de handballers meededen aan een WK was in 1961. In januari vorig jaar was de de Nederlandse mannenploeg voor het eerst actief op een EK.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de zevende tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette op de Hungaroring een tijd van 1.18,656 neer. De Britse regerend wereldkampioen Lando Norris van McLaren noteerde met 1.17,939 de beste tijd.
2 minuten geledenCOL DU GALIBIER (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz (33) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het bergklassement van de Tour de France, mits hij zondag de eindstreep in Parijs haalt. De bolletjestruidrager uit Ecuador (EF Education-EasyPost) verzamelde gedurende de twintigste etappe genoeg punten om niet meer ingehaald te kunnen worden door zijn concurrenten Valentin Paret-Peintre en Tadej Pogačar.
7 minuten geledenSAINT-JULIEN-MONT-DENIS (ANP) - Mads Pedersen heeft zich zaterdag zo goed als verzekerd van de eindwinst in het puntenklassement in de Tour de France. De Deense renner van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waarmee hij vrijwel niet meer te achterhalen is door Jasper Philipsen.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
17 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
19 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
20 uur geleden