Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure
HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel zal eind deze maand zijn wereldtitel veldrijden niet verdedigen. De Nederlandse wielrenner van Alpecin-Fenix ondervindt te veel last van een rugblessure en heeft besloten zijn veldritseizoen voortijdig te beëindigen.
Van der Poel neemt voorlopig rust met het oog op het wegseizoen. Over het tijdstip waarop hij zijn eerste koers zal rijden, laat de ploeg zich niet uit. "Hij zal zijn wegseizoen pas beginnen op het moment dat de blessure verleden tijd is én wanneer hij zich degelijk heeft kunnen voorbereiden", meldt het management slechts.
Vader Adrie van de Poel liet dinsdag tegenover sportzender Sporza al doorschemeren dat het wel eens voor langere tijd kon zijn dat zijn zoon zou ontbreken. De wereldkampioen had op tweede kerstdag in de wereldbekercross van Dendermonde zijn rentree in het veld gemaakt, een week later dan gepland door een tijdens een training opgelopen knieblessure. Hij werd tweede achter zijn Belgische rivaal Wout van Aert, maar moest een dag later in Heusden-Zolder opgeven wegens rugklachten. Sindsdien kwam hij niet meer in actie en groeiden de speculaties. De ploeg liet weten dat er sprake was van een zwelling op een tussenwervelschijf.
Domper
Van der Poel, op drie wielerdisciplines actief, kampt al langer met rugklachten. Zelfs al voor hij door een val op zijn rug afgelopen zomer de olympische mountainbikewedstrijd moest verlaten. "Door die rugpijn haal ik sinds de Tour mijn gewenste niveau niet meer en daar wil ik gewoon van af", meldt hij via zijn ploeg. "De enige remedie blijkt een langere rustperiode te zijn en het zou dan ook stom zijn om deze periode nu weer te onderbreken en toch te proberen het WK te halen." De strijd om de wereldtitel is op 30 januari in het Amerikaanse Fayetteville.
De ploeg stelt dat het niet te voorspellen is hoe snel de zwelling zal verdwijnen. "De behandelende artsen zijn het er wel over eens dat het zal verdwijnen door rust. En dat is het belangrijkste, zowel voor Mathieu als voor het team."
Van der Poel baalt van de situatie. "Ik heb tien keer op rij deelgenomen aan het WK cross. Mijn trui niet kunnen verdedigen in Amerika is een echte domper. Ik maak me geen zorgen over het verdere verloop van mijn carrière, maar het frustreert me op dit moment natuurlijk wel dat ik niet weet hoelang de rustperiode zal duren. Een datum en doelen stellen we pas als dat op een onderbouwde manier kan."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
9 uur geleden