Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure

Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure

HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel zal eind deze maand zijn wereldtitel veldrijden niet verdedigen. De Nederlandse wielrenner van Alpecin-Fenix ondervindt te veel last van een rugblessure en heeft besloten zijn veldritseizoen voortijdig te beëindigen.

Van der Poel neemt voorlopig rust met het oog op het wegseizoen. Over het tijdstip waarop hij zijn eerste koers zal rijden, laat de ploeg zich niet uit. "Hij zal zijn wegseizoen pas beginnen op het moment dat de blessure verleden tijd is én wanneer hij zich degelijk heeft kunnen voorbereiden", meldt het management slechts.

Vader Adrie van de Poel liet dinsdag tegenover sportzender Sporza al doorschemeren dat het wel eens voor langere tijd kon zijn dat zijn zoon zou ontbreken. De wereldkampioen had op tweede kerstdag in de wereldbekercross van Dendermonde zijn rentree in het veld gemaakt, een week later dan gepland door een tijdens een training opgelopen knieblessure. Hij werd tweede achter zijn Belgische rivaal Wout van Aert, maar moest een dag later in Heusden-Zolder opgeven wegens rugklachten. Sindsdien kwam hij niet meer in actie en groeiden de speculaties. De ploeg liet weten dat er sprake was van een zwelling op een tussenwervelschijf.

Domper

Van der Poel, op drie wielerdisciplines actief, kampt al langer met rugklachten. Zelfs al voor hij door een val op zijn rug afgelopen zomer de olympische mountainbikewedstrijd moest verlaten. "Door die rugpijn haal ik sinds de Tour mijn gewenste niveau niet meer en daar wil ik gewoon van af", meldt hij via zijn ploeg. "De enige remedie blijkt een langere rustperiode te zijn en het zou dan ook stom zijn om deze periode nu weer te onderbreken en toch te proberen het WK te halen." De strijd om de wereldtitel is op 30 januari in het Amerikaanse Fayetteville.

De ploeg stelt dat het niet te voorspellen is hoe snel de zwelling zal verdwijnen. "De behandelende artsen zijn het er wel over eens dat het zal verdwijnen door rust. En dat is het belangrijkste, zowel voor Mathieu als voor het team."

Van der Poel baalt van de situatie. "Ik heb tien keer op rij deelgenomen aan het WK cross. Mijn trui niet kunnen verdedigen in Amerika is een echte domper. Ik maak me geen zorgen over het verdere verloop van mijn carrière, maar het frustreert me op dit moment natuurlijk wel dat ik niet weet hoelang de rustperiode zal duren. Een datum en doelen stellen we pas als dat op een onderbouwde manier kan."

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

10 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

10 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

13 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

14 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

14 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

15 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

15 uur geleden