Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure

Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure

HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel zal eind deze maand zijn wereldtitel veldrijden niet verdedigen. De Nederlandse wielrenner van Alpecin-Fenix ondervindt te veel last van een rugblessure en heeft besloten zijn veldritseizoen voortijdig te beëindigen.

Van der Poel neemt voorlopig rust met het oog op het wegseizoen. Over het tijdstip waarop hij zijn eerste koers zal rijden, laat de ploeg zich niet uit. "Hij zal zijn wegseizoen pas beginnen op het moment dat de blessure verleden tijd is én wanneer hij zich degelijk heeft kunnen voorbereiden", meldt het management slechts.

Vader Adrie van de Poel liet dinsdag tegenover sportzender Sporza al doorschemeren dat het wel eens voor langere tijd kon zijn dat zijn zoon zou ontbreken. De wereldkampioen had op tweede kerstdag in de wereldbekercross van Dendermonde zijn rentree in het veld gemaakt, een week later dan gepland door een tijdens een training opgelopen knieblessure. Hij werd tweede achter zijn Belgische rivaal Wout van Aert, maar moest een dag later in Heusden-Zolder opgeven wegens rugklachten. Sindsdien kwam hij niet meer in actie en groeiden de speculaties. De ploeg liet weten dat er sprake was van een zwelling op een tussenwervelschijf.

Domper

Van der Poel, op drie wielerdisciplines actief, kampt al langer met rugklachten. Zelfs al voor hij door een val op zijn rug afgelopen zomer de olympische mountainbikewedstrijd moest verlaten. "Door die rugpijn haal ik sinds de Tour mijn gewenste niveau niet meer en daar wil ik gewoon van af", meldt hij via zijn ploeg. "De enige remedie blijkt een langere rustperiode te zijn en het zou dan ook stom zijn om deze periode nu weer te onderbreken en toch te proberen het WK te halen." De strijd om de wereldtitel is op 30 januari in het Amerikaanse Fayetteville.

De ploeg stelt dat het niet te voorspellen is hoe snel de zwelling zal verdwijnen. "De behandelende artsen zijn het er wel over eens dat het zal verdwijnen door rust. En dat is het belangrijkste, zowel voor Mathieu als voor het team."

Van der Poel baalt van de situatie. "Ik heb tien keer op rij deelgenomen aan het WK cross. Mijn trui niet kunnen verdedigen in Amerika is een echte domper. Ik maak me geen zorgen over het verdere verloop van mijn carrière, maar het frustreert me op dit moment natuurlijk wel dat ik niet weet hoelang de rustperiode zal duren. Een datum en doelen stellen we pas als dat op een onderbouwde manier kan."

Meer uit Sport

Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

1 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

2 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

2 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

4 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

15 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

18 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

20 uur geleden