Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure

Geen WK veldrijden voor Van der Poel door rugblessure

HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel zal eind deze maand zijn wereldtitel veldrijden niet verdedigen. De Nederlandse wielrenner van Alpecin-Fenix ondervindt te veel last van een rugblessure en heeft besloten zijn veldritseizoen voortijdig te beëindigen.

Van der Poel neemt voorlopig rust met het oog op het wegseizoen. Over het tijdstip waarop hij zijn eerste koers zal rijden, laat de ploeg zich niet uit. "Hij zal zijn wegseizoen pas beginnen op het moment dat de blessure verleden tijd is én wanneer hij zich degelijk heeft kunnen voorbereiden", meldt het management slechts.

Vader Adrie van de Poel liet dinsdag tegenover sportzender Sporza al doorschemeren dat het wel eens voor langere tijd kon zijn dat zijn zoon zou ontbreken. De wereldkampioen had op tweede kerstdag in de wereldbekercross van Dendermonde zijn rentree in het veld gemaakt, een week later dan gepland door een tijdens een training opgelopen knieblessure. Hij werd tweede achter zijn Belgische rivaal Wout van Aert, maar moest een dag later in Heusden-Zolder opgeven wegens rugklachten. Sindsdien kwam hij niet meer in actie en groeiden de speculaties. De ploeg liet weten dat er sprake was van een zwelling op een tussenwervelschijf.

Domper

Van der Poel, op drie wielerdisciplines actief, kampt al langer met rugklachten. Zelfs al voor hij door een val op zijn rug afgelopen zomer de olympische mountainbikewedstrijd moest verlaten. "Door die rugpijn haal ik sinds de Tour mijn gewenste niveau niet meer en daar wil ik gewoon van af", meldt hij via zijn ploeg. "De enige remedie blijkt een langere rustperiode te zijn en het zou dan ook stom zijn om deze periode nu weer te onderbreken en toch te proberen het WK te halen." De strijd om de wereldtitel is op 30 januari in het Amerikaanse Fayetteville.

De ploeg stelt dat het niet te voorspellen is hoe snel de zwelling zal verdwijnen. "De behandelende artsen zijn het er wel over eens dat het zal verdwijnen door rust. En dat is het belangrijkste, zowel voor Mathieu als voor het team."

Van der Poel baalt van de situatie. "Ik heb tien keer op rij deelgenomen aan het WK cross. Mijn trui niet kunnen verdedigen in Amerika is een echte domper. Ik maak me geen zorgen over het verdere verloop van mijn carrière, maar het frustreert me op dit moment natuurlijk wel dat ik niet weet hoelang de rustperiode zal duren. Een datum en doelen stellen we pas als dat op een onderbouwde manier kan."

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

4 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

5 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

6 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

8 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

9 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

11 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

15 uur geleden