
Geen WK-medaille, wel record voor Steenbergen op 200 wisselslag
MELBOURNE (ANP) - Marrit Steenbergen heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de 200 meter wisselslag bij de WK kortebaanzwemmen in Melbourne. De 22-jarige Nederlandse eindigde in de finale als vierde. Haar tijd van 2.04,94 was wel een dik Nederlands record. Ze dook ruim onder haar vorige recordtijd van 2.06,01, dat ze eerder dinsdag in de series had gezwommen.
Steenbergen kwam in de finale geen moment echt in de buurt van een podiumplek. Ze lag na de schoolslag, het derde onderdeel, nog vijfde, maar wist op de vrije slag nog een positie op te schuiven. De Amerikaanse Kate Douglass won het goud in 2.02,12, haar landgenote Alex Walsh greep het zilver in 2.03,37 en de Australische Kaylee McKeown zwom naar het brons in 2.03,57.
Steenbergen won afgelopen zomer op de EK langebaan zilver op de 200 wissel. Op dat toernooi in Rome veroverde ze maar liefst zeven medailles, waaronder vier gouden. Ze komt dinsdag in Melbourne nogmaals in actie in de finale van de 4x100 meter vrije slag.
In de finale
Kira Toussaint wist zich te plaatsen voor de finale van de 100 meter rugslag. Ze tikte in haar race uit de halve finales als zesde aan in 56,54 en die tijd bleek precies genoeg om als achtste door te gaan naar de finale op woensdag.
Maaike de Waard, die eerder wel de finale haalde van de 50 meter vlinderslag, redde het niet op de 100 rug. Ze eindigde als vierde in haar heat en noteerde met 56,78 de tiende tijd van alle halvefinalisten.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
9 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
10 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
12 uur geleden