Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen winst voor Schippers bij rentree op 200 meter

Geen winst voor Schippers bij rentree op 200 meter

SZEKESFEHERVAR (ANP) - Dafne Schippers heeft haar eerste wedstrijd van deze zomer over 200 meter niet kunnen winnen. De Utrechtse atlete, tweevoudig wereldkampioene op deze sprintafstand, rende tijdens de Gyulai Istvan Memorial in Hongarije naar de tweede tijd: 22,94. Ze moest Lynna Irby ruim voor laten gaan. De Amerikaanse won in 22,55. Schippers hield wel de Zwitserse Mujinga Kambindji achter zich en ook de Ivoriaanse Marie-Josée Ta Lou, twee andere wereldtoppers.

De Nederlandse sprintster kwam wel goed door de bocht. Met lange passen en hoge frequentie spurtte ze als eerste het rechte stuk op. Maar ze verkrampte op de laatste meters en gaf toen te veel terrein prijs.

Schippers liep ook haar eerste wedstrijd in het buitenland. Ze had deze zomer na de lange coranapauze alleen meegedaan op Papendal aan de zogeheten Inspiration Games. Samen met Marije van Hunenstijn en Nadine Visser kwam ze uit op een alternatieve 3x100 meterestafette.

Vorig jaar kon ze haar titel op de 200 meter bij de WK in Doha niet verdedigen. Ze liep tijdens het toernooi een liesblessure op tijdens de 100 meter en moest zich afmelden voor haar favoriete afstand.

Ze is met 22,94 ook niet de snelste Nederlandse van dit jaar. Dat is Lieke Klaver, die vorige week in het Zwitserse La Chaux-de-Fonds 22,66 liep. Klaver werd tijdens de memorial in het stadion van Szekesfehervar tweede op de 400 meter in 52,11.

Meer uit Sport

Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

26 minuten geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

51 minuten geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

2 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

3 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

17 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

18 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

19 uur geleden