Geen winst voor Schippers bij rentree op 200 meter
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Dafne Schippers heeft haar eerste wedstrijd van deze zomer over 200 meter niet kunnen winnen. De Utrechtse atlete, tweevoudig wereldkampioene op deze sprintafstand, rende tijdens de Gyulai Istvan Memorial in Hongarije naar de tweede tijd: 22,94. Ze moest Lynna Irby ruim voor laten gaan. De Amerikaanse won in 22,55. Schippers hield wel de Zwitserse Mujinga Kambindji achter zich en ook de Ivoriaanse Marie-Josée Ta Lou, twee andere wereldtoppers.
De Nederlandse sprintster kwam wel goed door de bocht. Met lange passen en hoge frequentie spurtte ze als eerste het rechte stuk op. Maar ze verkrampte op de laatste meters en gaf toen te veel terrein prijs.
Schippers liep ook haar eerste wedstrijd in het buitenland. Ze had deze zomer na de lange coranapauze alleen meegedaan op Papendal aan de zogeheten Inspiration Games. Samen met Marije van Hunenstijn en Nadine Visser kwam ze uit op een alternatieve 3x100 meterestafette.
Vorig jaar kon ze haar titel op de 200 meter bij de WK in Doha niet verdedigen. Ze liep tijdens het toernooi een liesblessure op tijdens de 100 meter en moest zich afmelden voor haar favoriete afstand.
Ze is met 22,94 ook niet de snelste Nederlandse van dit jaar. Dat is Lieke Klaver, die vorige week in het Zwitserse La Chaux-de-Fonds 22,66 liep. Klaver werd tijdens de memorial in het stadion van Szekesfehervar tweede op de 400 meter in 52,11.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
16 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden