Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen winnaar presidentsverkiezingen Ecuador

Geen winnaar presidentsverkiezingen Ecuador

QUITO (ANP) - De kans lijkt groot dat er een tweede verkiezingsronde nodig is om te bepalen wie de nieuwe president van Ecuador wordt. Volgens exitpolls die zondag zijn gepubliceerd wordt het dan een strijd tussen de socialist Andrés Arauz en de rechtse ex-bankier Guillermo Lasso.

Arauz, ex-minister onder voormalig president Rafael Correa, behaalde tussen de 34,9 en 36,2 procent van het aantal uitgebrachte stemmen. Lasso is goed voor 21 tot 21,7 procent, blijkt uit verschillende opiniepeilingen. De inheemse kandidaat Yaku Perez zou op de derde plaats zijn geëindigd met 16,7 tot 18 procent tijdens de presidentsverkiezingen waaraan een recordaantal van 16 kandidaten deelnam.

Arauz claimde echter dat hij de winnaar is. "We hebben gewonnen. Overweldigende triomf in alle regio's van ons mooie land. Onze overwinning is 2 tegen 1 tegen de bankier", twitterde de ex-minister. Maar hij zei te wachten met het vieren van de overwinning "tot de officiële resultaten naar buiten zijn gebracht".

Dat er geen winnaar zou zijn na de eerste ronde was al verwacht. Daarvoor moet een kandidaat namelijk meer dan de helft van de stemmen of minstens 40 procent met een voorsprong van tien procentpunten halen. De tweede ronde vindt plaats op 11 april.

Meer uit Buitenland

Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

19 minuten geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

1 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

3 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

4 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

10 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

10 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

11 uur geleden