Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen winnaar presidentsverkiezingen Ecuador

Geen winnaar presidentsverkiezingen Ecuador

QUITO (ANP) - De kans lijkt groot dat er een tweede verkiezingsronde nodig is om te bepalen wie de nieuwe president van Ecuador wordt. Volgens exitpolls die zondag zijn gepubliceerd wordt het dan een strijd tussen de socialist Andrés Arauz en de rechtse ex-bankier Guillermo Lasso.

Arauz, ex-minister onder voormalig president Rafael Correa, behaalde tussen de 34,9 en 36,2 procent van het aantal uitgebrachte stemmen. Lasso is goed voor 21 tot 21,7 procent, blijkt uit verschillende opiniepeilingen. De inheemse kandidaat Yaku Perez zou op de derde plaats zijn geëindigd met 16,7 tot 18 procent tijdens de presidentsverkiezingen waaraan een recordaantal van 16 kandidaten deelnam.

Arauz claimde echter dat hij de winnaar is. "We hebben gewonnen. Overweldigende triomf in alle regio's van ons mooie land. Onze overwinning is 2 tegen 1 tegen de bankier", twitterde de ex-minister. Maar hij zei te wachten met het vieren van de overwinning "tot de officiële resultaten naar buiten zijn gebracht".

Dat er geen winnaar zou zijn na de eerste ronde was al verwacht. Daarvoor moet een kandidaat namelijk meer dan de helft van de stemmen of minstens 40 procent met een voorsprong van tien procentpunten halen. De tweede ronde vindt plaats op 11 april.

Meer uit Buitenland

Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

22 minuten geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

7 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

7 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

8 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

10 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

10 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

10 uur geleden