
Geen wereldbekerwedstrijd voor turners in Cottbus
CORONAVIRUSLAUSANNE (ANP) - De wereldbekerwedstrijd turnen van Cottbus die eind februari zou plaatsvinden gaat niet door. Dat is een tegenvaller voor turners en turnsters die zich voorbereiden op de EK eind april en de Olympische Spelen. Voorlopig is nu de wedstrijd in Bakoe, vanaf 3 maart, het eerste wereldbekerevenement van dit jaar.
Een week later volgt Doha, een wedstrijd die vorig jaar bij het begin van de coronapandemie werd afgelast. Het is de laatste wedstrijd uit de reeks waar Epke Zonderland punten kan halen voor olympische kwalificatie. "Althans, daar gaan wij van uit", zegt technisch directeur Mark Meijer van gymnastiekbond KNGU. "Op vragen daarover bij de internationale bond FIG hebben we nog geen antwoord gekregen."
Vorig jaar werd Zonderlands laatste wedstrijd, de wereldbeker van Bakoe, halverwege afgebroken vanwege de corona-uitbraak. De toestelfinales gingen niet door, maar het resultaat in de kwalificaties bleef wel staan.
De Japanner Hidetaka Miyachi was er in Bakoe destijds niet bij. De enig overgebleven concurrent van Zonderland voor het binnenhalen van het nog te vergeven olympisch ticket zou de strijd hebben opgegeven. Niet duidelijk is of hij alsnog in Doha opduikt, mocht die wedstrijd doorgaan en meetellen. Bart Deurloo en het Nederlandse team bij de vrouwen zijn zeker van deelname aan de Spelen.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
3 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
9 uur geleden