Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen wereldbekerwedstrijd voor turners in Cottbus

Geen wereldbekerwedstrijd voor turners in Cottbus

CORONAVIRUSLAUSANNE (ANP) - De wereldbekerwedstrijd turnen van Cottbus die eind februari zou plaatsvinden gaat niet door. Dat is een tegenvaller voor turners en turnsters die zich voorbereiden op de EK eind april en de Olympische Spelen. Voorlopig is nu de wedstrijd in Bakoe, vanaf 3 maart, het eerste wereldbekerevenement van dit jaar.

Een week later volgt Doha, een wedstrijd die vorig jaar bij het begin van de coronapandemie werd afgelast. Het is de laatste wedstrijd uit de reeks waar Epke Zonderland punten kan halen voor olympische kwalificatie. "Althans, daar gaan wij van uit", zegt technisch directeur Mark Meijer van gymnastiekbond KNGU. "Op vragen daarover bij de internationale bond FIG hebben we nog geen antwoord gekregen."

Vorig jaar werd Zonderlands laatste wedstrijd, de wereldbeker van Bakoe, halverwege afgebroken vanwege de corona-uitbraak. De toestelfinales gingen niet door, maar het resultaat in de kwalificaties bleef wel staan.

De Japanner Hidetaka Miyachi was er in Bakoe destijds niet bij. De enig overgebleven concurrent van Zonderland voor het binnenhalen van het nog te vergeven olympisch ticket zou de strijd hebben opgegeven. Niet duidelijk is of hij alsnog in Doha opduikt, mocht die wedstrijd doorgaan en meetellen. Bart Deurloo en het Nederlandse team bij de vrouwen zijn zeker van deelname aan de Spelen.

Meer uit Sport

Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

5 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

8 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

11 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

22 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

23 uur geleden