Geen wereldbekerwedstrijd voor turners in Cottbus
CORONAVIRUSLAUSANNE (ANP) - De wereldbekerwedstrijd turnen van Cottbus die eind februari zou plaatsvinden gaat niet door. Dat is een tegenvaller voor turners en turnsters die zich voorbereiden op de EK eind april en de Olympische Spelen. Voorlopig is nu de wedstrijd in Bakoe, vanaf 3 maart, het eerste wereldbekerevenement van dit jaar.
Een week later volgt Doha, een wedstrijd die vorig jaar bij het begin van de coronapandemie werd afgelast. Het is de laatste wedstrijd uit de reeks waar Epke Zonderland punten kan halen voor olympische kwalificatie. "Althans, daar gaan wij van uit", zegt technisch directeur Mark Meijer van gymnastiekbond KNGU. "Op vragen daarover bij de internationale bond FIG hebben we nog geen antwoord gekregen."
Vorig jaar werd Zonderlands laatste wedstrijd, de wereldbeker van Bakoe, halverwege afgebroken vanwege de corona-uitbraak. De toestelfinales gingen niet door, maar het resultaat in de kwalificaties bleef wel staan.
De Japanner Hidetaka Miyachi was er in Bakoe destijds niet bij. De enig overgebleven concurrent van Zonderland voor het binnenhalen van het nog te vergeven olympisch ticket zou de strijd hebben opgegeven. Niet duidelijk is of hij alsnog in Doha opduikt, mocht die wedstrijd doorgaan en meetellen. Bart Deurloo en het Nederlandse team bij de vrouwen zijn zeker van deelname aan de Spelen.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
37 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
17 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
18 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
20 uur geleden