Geen weg terug voor Trump op Twitter
WASHINGTON (ANP/DPA) - Voor de voormalige Amerikaanse president Trump is er geen weg terug op Twitter. Zijn account blijft permanent geblokkeerd, aldus een topman van het sociale netwerk tegen nieuwszender CNBC. Twitter staat niet toe dat een twitteraar terugkeert nadat die tot geweld heeft opgeroepen en van het platform is verwijderd, zei de financiële chef Ned Segal.
Twitter legde Trumps privéaccount @realDonaldTrump plat wegens de betrokkenheid van de toenmalige president bij de bestorming van het parlement in Washington begin dit jaar. Aanvankelijk schortte het techbedrijf de toegang op, daarna werd het geblokkeerd. Voor Trump was het account, dat ruim 90 miljoen volgers op Twitter had, zijn belangrijkste communicatiemiddel.
Het Amerikaanse parlement onderzoekt deze dagen de rol van de ex-president bij de aanval van zijn aanhangers op het Capitool. De rivaliserende Democraten van president Biden willen hem straffen wegens het aanzetten tot een opstand. Zij willen voorkomen dat hij ooit nog een gooi doet naar het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
6 uur geleden