Geen weg terug voor Trump op Twitter
WASHINGTON (ANP/DPA) - Voor de voormalige Amerikaanse president Trump is er geen weg terug op Twitter. Zijn account blijft permanent geblokkeerd, aldus een topman van het sociale netwerk tegen nieuwszender CNBC. Twitter staat niet toe dat een twitteraar terugkeert nadat die tot geweld heeft opgeroepen en van het platform is verwijderd, zei de financiële chef Ned Segal.
Twitter legde Trumps privéaccount @realDonaldTrump plat wegens de betrokkenheid van de toenmalige president bij de bestorming van het parlement in Washington begin dit jaar. Aanvankelijk schortte het techbedrijf de toegang op, daarna werd het geblokkeerd. Voor Trump was het account, dat ruim 90 miljoen volgers op Twitter had, zijn belangrijkste communicatiemiddel.
Het Amerikaanse parlement onderzoekt deze dagen de rol van de ex-president bij de aanval van zijn aanhangers op het Capitool. De rivaliserende Democraten van president Biden willen hem straffen wegens het aanzetten tot een opstand. Zij willen voorkomen dat hij ooit nog een gooi doet naar het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.
11 uur geledenATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.
13 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.
14 uur geleden