Geen vuurwerkshow in Parijs vanwege opmars omikron
PARIJS (ANP) - Parijs schrapt de festiviteiten die rond de jaarwisseling gehouden zouden worden op de beroemde boulevard Champs-Élysées. Ook gaat de traditionele vuurwerkshow in de stad niet door om de verspreiding af te remmen van de omikronvariant van het coronavirus, bericht nieuwszender BFM TV.
De hoofdstad geeft daarmee gehoor aan een oproep van de Franse regering. Premier Jean Castex heeft lokale overheden gevraagd om concerten en vuurwerkshows af te blazen. Ook wordt alcoholconsumptie op openbare locaties tijdens de jaarwisseling aan banden gelegd. Castex adviseerde zijn landgenoten vrijdag ook om zich te laten testen voordat ze naar feesten gaan.
Frankrijk neemt ook andere maatregelen om verspreiding van omikron tegen te gaan. Zo kwamen er strengere regels voor het reisverkeer met het Verenigd Koninkrijk. Ook kunnen Fransen volgend jaar sneller een extra vaccindosis krijgen. De regering laat de minimale wachttijd tussen de tweede en derde prik verkorten van vijf naar vier maanden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
2 uur geleden