Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vuurwerkshow in Parijs vanwege opmars omikron

Geen vuurwerkshow in Parijs vanwege opmars omikron

PARIJS (ANP) - Parijs schrapt de festiviteiten die rond de jaarwisseling gehouden zouden worden op de beroemde boulevard Champs-Élysées. Ook gaat de traditionele vuurwerkshow in de stad niet door om de verspreiding af te remmen van de omikronvariant van het coronavirus, bericht nieuwszender BFM TV.

De hoofdstad geeft daarmee gehoor aan een oproep van de Franse regering. Premier Jean Castex heeft lokale overheden gevraagd om concerten en vuurwerkshows af te blazen. Ook wordt alcoholconsumptie op openbare locaties tijdens de jaarwisseling aan banden gelegd. Castex adviseerde zijn landgenoten vrijdag ook om zich te laten testen voordat ze naar feesten gaan.

Frankrijk neemt ook andere maatregelen om verspreiding van omikron tegen te gaan. Zo kwamen er strengere regels voor het reisverkeer met het Verenigd Koninkrijk. Ook kunnen Fransen volgend jaar sneller een extra vaccindosis krijgen. De regering laat de minimale wachttijd tussen de tweede en derde prik verkorten van vijf naar vier maanden.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

5 minuten geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden