Geen vuurwerkshow in Parijs vanwege opmars omikron
PARIJS (ANP) - Parijs schrapt de festiviteiten die rond de jaarwisseling gehouden zouden worden op de beroemde boulevard Champs-Élysées. Ook gaat de traditionele vuurwerkshow in de stad niet door om de verspreiding af te remmen van de omikronvariant van het coronavirus, bericht nieuwszender BFM TV.
De hoofdstad geeft daarmee gehoor aan een oproep van de Franse regering. Premier Jean Castex heeft lokale overheden gevraagd om concerten en vuurwerkshows af te blazen. Ook wordt alcoholconsumptie op openbare locaties tijdens de jaarwisseling aan banden gelegd. Castex adviseerde zijn landgenoten vrijdag ook om zich te laten testen voordat ze naar feesten gaan.
Frankrijk neemt ook andere maatregelen om verspreiding van omikron tegen te gaan. Zo kwamen er strengere regels voor het reisverkeer met het Verenigd Koninkrijk. Ook kunnen Fransen volgend jaar sneller een extra vaccindosis krijgen. De regering laat de minimale wachttijd tussen de tweede en derde prik verkorten van vijf naar vier maanden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
8 uur geleden