Geen vuurwerkshow in Parijs vanwege opmars omikron
PARIJS (ANP) - Parijs schrapt de festiviteiten die rond de jaarwisseling gehouden zouden worden op de beroemde boulevard Champs-Élysées. Ook gaat de traditionele vuurwerkshow in de stad niet door om de verspreiding af te remmen van de omikronvariant van het coronavirus, bericht nieuwszender BFM TV.
De hoofdstad geeft daarmee gehoor aan een oproep van de Franse regering. Premier Jean Castex heeft lokale overheden gevraagd om concerten en vuurwerkshows af te blazen. Ook wordt alcoholconsumptie op openbare locaties tijdens de jaarwisseling aan banden gelegd. Castex adviseerde zijn landgenoten vrijdag ook om zich te laten testen voordat ze naar feesten gaan.
Frankrijk neemt ook andere maatregelen om verspreiding van omikron tegen te gaan. Zo kwamen er strengere regels voor het reisverkeer met het Verenigd Koninkrijk. Ook kunnen Fransen volgend jaar sneller een extra vaccindosis krijgen. De regering laat de minimale wachttijd tussen de tweede en derde prik verkorten van vijf naar vier maanden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
10 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
8 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
9 uur geleden