Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek

Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek

AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein wordt geen eco-vuurwerk afgestoken vanwege de harde wind. De organisatie achter de show meldt dat er nog wel 'elektrisch vuurwerk' is, oftewel een show met licht en muziek.

"Helaas kan het eco-vuurwerk, dat 25 procent van de show omvat, vanwege de harde wind niet worden afgestoken, maar dat is geen showstopper. Het ziet ernaar uit dat het 15 graden en droog wordt", zo meldt de organisatie in een persbericht. Ecologisch vuurwerk is vuurwerk zonder zware metalen en giftige stoffen, waardoor het milieu minder belast wordt.

Om 23.50 uur begint de show en wordt er afgeteld naar 2023 met een enorme klok. Om 00.00 begint de lichtshow met meer dan 1400 lampen, geprogrammeerd op muziek. De show is live te volgen op AT5 en AT5.nl.

In Amsterdam zou nog een andere show zijn bij de A'Dam Toren, met vuurwerk en drones. Deze is geannuleerd en verplaatst naar 2 januari vanwege het stormachtige weer, zo liet de gemeente eerder weten.

Eerder meldde de gemeente, dat een algeheel vuurwerkverbod kent, dat er meer nodig is dan alleen handhaving om Amsterdammers te bewegen om geen vuurwerk meer af te steken. Daarom werden er dit jaar professionele vuurwerkshows gepland. De shows zouden een nieuwe traditie moeten inluiden voor de jaarwisseling waarbij er minder schade, geweld en overlast is.

Meer uit Binnenland

Ook in Roermond gedetineerde ontsnapt, is nog voortvluchtig

ROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.

15 minuten geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

16 minuten geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

2 uur geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

3 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

4 uur geleden