Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek

Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek

AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein wordt geen eco-vuurwerk afgestoken vanwege de harde wind. De organisatie achter de show meldt dat er nog wel 'elektrisch vuurwerk' is, oftewel een show met licht en muziek.

"Helaas kan het eco-vuurwerk, dat 25 procent van de show omvat, vanwege de harde wind niet worden afgestoken, maar dat is geen showstopper. Het ziet ernaar uit dat het 15 graden en droog wordt", zo meldt de organisatie in een persbericht. Ecologisch vuurwerk is vuurwerk zonder zware metalen en giftige stoffen, waardoor het milieu minder belast wordt.

Om 23.50 uur begint de show en wordt er afgeteld naar 2023 met een enorme klok. Om 00.00 begint de lichtshow met meer dan 1400 lampen, geprogrammeerd op muziek. De show is live te volgen op AT5 en AT5.nl.

In Amsterdam zou nog een andere show zijn bij de A'Dam Toren, met vuurwerk en drones. Deze is geannuleerd en verplaatst naar 2 januari vanwege het stormachtige weer, zo liet de gemeente eerder weten.

Eerder meldde de gemeente, dat een algeheel vuurwerkverbod kent, dat er meer nodig is dan alleen handhaving om Amsterdammers te bewegen om geen vuurwerk meer af te steken. Daarom werden er dit jaar professionele vuurwerkshows gepland. De shows zouden een nieuwe traditie moeten inluiden voor de jaarwisseling waarbij er minder schade, geweld en overlast is.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

1 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

4 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

6 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

6 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

6 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

7 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

9 uur geleden