Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek

Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek

AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein wordt geen eco-vuurwerk afgestoken vanwege de harde wind. De organisatie achter de show meldt dat er nog wel 'elektrisch vuurwerk' is, oftewel een show met licht en muziek.

"Helaas kan het eco-vuurwerk, dat 25 procent van de show omvat, vanwege de harde wind niet worden afgestoken, maar dat is geen showstopper. Het ziet ernaar uit dat het 15 graden en droog wordt", zo meldt de organisatie in een persbericht. Ecologisch vuurwerk is vuurwerk zonder zware metalen en giftige stoffen, waardoor het milieu minder belast wordt.

Om 23.50 uur begint de show en wordt er afgeteld naar 2023 met een enorme klok. Om 00.00 begint de lichtshow met meer dan 1400 lampen, geprogrammeerd op muziek. De show is live te volgen op AT5 en AT5.nl.

In Amsterdam zou nog een andere show zijn bij de A'Dam Toren, met vuurwerk en drones. Deze is geannuleerd en verplaatst naar 2 januari vanwege het stormachtige weer, zo liet de gemeente eerder weten.

Eerder meldde de gemeente, dat een algeheel vuurwerkverbod kent, dat er meer nodig is dan alleen handhaving om Amsterdammers te bewegen om geen vuurwerk meer af te steken. Daarom werden er dit jaar professionele vuurwerkshows gepland. De shows zouden een nieuwe traditie moeten inluiden voor de jaarwisseling waarbij er minder schade, geweld en overlast is.

Meer uit Binnenland

Hulporganisaties breiden hulp aan Libanon uit

DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.

2 uur geleden
Onderzoek: partijen gebruiken lobbyteksten in programma's

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.

4 uur geleden
Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

12 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

12 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

12 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

16 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

16 uur geleden