Geen vuurwerk op Museumplein in Amsterdam, wel licht en muziek
AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein wordt geen eco-vuurwerk afgestoken vanwege de harde wind. De organisatie achter de show meldt dat er nog wel 'elektrisch vuurwerk' is, oftewel een show met licht en muziek.
"Helaas kan het eco-vuurwerk, dat 25 procent van de show omvat, vanwege de harde wind niet worden afgestoken, maar dat is geen showstopper. Het ziet ernaar uit dat het 15 graden en droog wordt", zo meldt de organisatie in een persbericht. Ecologisch vuurwerk is vuurwerk zonder zware metalen en giftige stoffen, waardoor het milieu minder belast wordt.
Om 23.50 uur begint de show en wordt er afgeteld naar 2023 met een enorme klok. Om 00.00 begint de lichtshow met meer dan 1400 lampen, geprogrammeerd op muziek. De show is live te volgen op AT5 en AT5.nl.
In Amsterdam zou nog een andere show zijn bij de A'Dam Toren, met vuurwerk en drones. Deze is geannuleerd en verplaatst naar 2 januari vanwege het stormachtige weer, zo liet de gemeente eerder weten.
Eerder meldde de gemeente, dat een algeheel vuurwerkverbod kent, dat er meer nodig is dan alleen handhaving om Amsterdammers te bewegen om geen vuurwerk meer af te steken. Daarom werden er dit jaar professionele vuurwerkshows gepland. De shows zouden een nieuwe traditie moeten inluiden voor de jaarwisseling waarbij er minder schade, geweld en overlast is.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
8 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
10 uur geleden